Politieverordening en art. 5 der bioscoopverordening voor den proeftijd van één jaar buiten werking te stellen. Dit besluit was voor den Bond aanleiding, een einde te maken aan de sluiting van het aldaar gevestigde bioscooptheater, welke bijna 2J/^ jaar had geduurd. In den loop van dit jaar ontving de Bond bovendien bericht dat de Raad besloten had de verordening ook voor 1936 buiten werking te stellen. De bezwaren, welke bij het gemeentebestuur van Venray bestonden tegen het bioscoopbezoek van personen be neden 18 jaar, bleken dus in de practijk niet van zoo ernstigen aard te zijn geweest als men aanvankelijk had verondersteld. Bioscoopsluiting in Tegelen. Het gemeentebestuur van Tegelen zou aan dit besluit gevoege lijk een voorbeeld kunnen nemen. Men blijft hier nog immer vol harden bij het eenmaal ingenomen standpunt, dat personen be neden de 18 jaar niet tot de bioscoop mogen worden toegelaten, met het gevolg, dat het ter plaatse gevestigde bioscooptheater thans reeds meer dan 2^ jaar gesloten is. Op 22 Januari van dit jaar heeft het Hoofdbestuur met B. en W. van Tegelen een conferentie gehad, teneinde tot een oplossing te komen; dit onderhoud heeft echter tot geen resultaat geleid. Het conflict in Tegelen heeft nog een procedure tot gevolg gehad tusschen het gemeentebestuur en den exploitant ter plaatse. Er bestond n.1. tusschen hen een overeenkomst inzake de levering van electrischen stroom. Nadat de Bond sluiting van de bioscoop te Tegelen had gelast, heeft het gemeentebestuur niettemin van den exploitant verdere uitvoering van de getroffen overeenkomst gevorderd. Het gemeentebestuur heeft deze zaak daarop aanhangig gemaakt bij de Rechtbank te Roermond. De gedaagde stelde zich daarbij op het standpunt, dat hier overmacht aanwezig was. De Rechtbank heeft het gemeentebestuur zijn vordering als on gegrond ontzegd en het veroordeeld in de kosten van het rechts geding, aangezien zij voor den exploitant force majeure aanwezig achtte. Verordening ex-art. 4 der Bioscoopwet in Bergen op Zoom. De gemeenteraad van Bergen op Zoom heeft in zijn zitting van 1 Februari 1935 met 10 tegen 8 stemmen een voorstel van B. en W. aangenomen tot toetreding als lid tot de „Vereeniging van Noord- 60

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 61