Reeds in 1934 had het Hoofdbestuur aan den Raad der gemeente Utrecht gerequestreerd om de bestaande verordening, volgens welke kinderen beneden de 14 jaar, behoudens dispensatie van B. en W., niet de bioscoop mogen bezoeken, te willen intrekken. B. en W. van de gemeente Utrecht hebben echter tijdens het verslagjaar op dit verzoek afwijzend geprae-adviseerd en de Raad heeft dit prae-advies opgevolgd. HOOFDBESTUURSVERGADERINGEN. De taak van de leden van het Hoofdbestuur is in het afgeloopen jaar wel zéér zwaar geweest. Er werden niet minder dan 23 vergaderingen gehouden, waar van er vijf elk twee dagen duurden, zoodat het Hoofdbestuur 28 dagen van dit jaar bijeen is geweest, (in 1934 20 dagen) om zich geheel aan de belangen van den Bond te wijden. Daarenboven kwamen de leden van het Dagelijksch Bestuur ook nog 20 maal in vergadering bijeen. Ook nu weer was het aantal onderwerpen, dat in deze vergaderingen aan de orde kwam, van een groote ver scheidenheid. Uiteraard kunnen wij niet al deze onderwerpen hier opsommen en volstaan wij met een greep uit het verhandelde te doen. Daar was in de eerste, en ongetwijfeld ook de voornaamste plaats de voorbereiding aan de totstandkoming van het Bondsbesluit van 11 Februari 1935. Maar niet alleen de voorbereiding, doch meer nog de uitvoering van dit besluit veroorzaakte een gewel digen arbeid. Immers had het Hoofdbestuur de adviezen van de z.g. Dispensatie Commissie in ontvangst te nemen en deze met de begeleidende stukken te bestudeeren, om daarna over elke dispen- satie-aanvrage een definitieve beslissing te kunnen geven. Vooral aan dit werk heeft het Hoofdbestuur vele uren moeten besteden. Klachten. Ook werd weer veel, ja te veel tijd gevorderd van het Hoofd bestuur voor de behandeling van allerlei klachten, waarbij de vraag aan de orde kwam of in strijd met art. 17 van de Statuten was gehandeld. Niet minder dan 38 klachten kwamen in aanmerking voor een onderzoek door het Hoofdbestuur; hetgeen wil zeggen, dat in deze zaken het volledige Hoofdbestuur de aangeklaagden had te hooren 64

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 65