met een bedrag van 50.450.is tenslotte met algemeene stemmen vastgesteld. Zij hierbij vermeld, dat een bedrag van ƒ1100.is uitgetrok ken als bijdrage ten behoeve van de Koninklijke Nederlandsche Brandweervereeniging voor gedeeltelijke bestrijding der kosten voor de instelling van een examen voor filmoperateurs, welk examen zal worden afgenomen door Commissies, bestaande uit door den Nederlandschen Bioscoop-Bond en de Brandweervereeniging aan gewezen deskundigen. Op voorstel van het Hoofdbestuur is bovendien besloten de door de leden op te brengen jaarlijksche bijdragen aan de weerstands- kas te verlagen van 30 tot 20 van den contributieaanslag. Bij de gehouden Hoofdbestuursverkiezingen werden de heeren J. Wessel, directeur van de N.V. Warner Bros First National Pictures te Amsterdam, H. Ehrlich, directeur van Tuschinski's Ex ploitatie Maatschappij N.V. te Rotterdam en S. Zondervan, direc teur van de N.V. Vereenigde Nederlandsche Bioscopen te Leeuwarden, welke periodiek aftredend waren, herkozen resp. als lid-filmverhuurder en leden-exploitanten. De buitengewone Leden-vergadering van Maandag 17 Juni is in hoofdzaak bijeengeroepen om een aantal door het Hoofdbestuur ontworpen bedrijfsbesluiten en reglementsherzieningen, eenerzijds verband houdend met de ontwikkeling van de bioscopie in Neder land, anderzijds van technisch-organisatorischen aard, aan de leden ter goedkeuring voor te leggen. Het betrof eenige wijzigingen in het Bondsbesluit van 11 Fe bruari 1935, vervanging van art. 3 van het Algemeen Reglement door een nieuw artikel, waardoor het Hoofdbestuur het recht kreeg de waarborgfondsen, welke door nieuwe leden worden aangeboden, te weigeren, indien de waarde ervan minder dan 1000.be draagt, een wijziging van de artt. 12 en 15 van het Arbitrage Regle ment en tenslotte wijzigingen in de artt. 2, 4, 6 en 7 van het Regle ment op het Naamregister, van art. 2 van de Algemeene Voor waarden van Verhuur en Huur van Films en van het Uniform Reglement voor de Plaatselijke en Provinciale Afdeelingen van Exploitanten, welke laatste wijzigingen voornamelijk betrekking hadden op de vorming van den Afdeelingsraad. Verder werden in deze vergadering een tweetal bedrijfsbesluiten vastgesteld inzake reizende bioscopen en nopens de z.g. smalfilms, terwijl eveneens besloten werd tot het instellen van een Bondscon tract voor filmproducenten en componisten. De onderscheidene besluiten en wijzigingen, welke na een 77

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 78