vruchtdragende gedachtenwisseling allen werden goedgekeurd, zijn elder in dit verslag uitvoerig besproken. De volledige tekst ervan is samengevat in een boekje, dat aan alle leden is toege zonden. Op Maandag 30 September zijn de leden in buitengewone spoed vergadering voor de vierde maal bijeengeroepen. In deze vergadering is aan het Hoofdbestuur een crediet van 9000.verleend voor de financiering der herdenking van het veertig-jarig bestaan der cinematographie. Voor dit crediet zijn de begrootingen van 1935, 1936 en 1937 elk met ƒ3000.— belast. Bij acclamatie is toen bovendien een voorstel aangenomen om Louis Lumière tot eerelid van den Bond te benoemen en is bij suppletoire begrooting een bedrag van 500.beschikbaar gesteld voor de verwerving van een huldeblijk ter blijvende nagedachtenis aan wijlen den heer David Hamburger, in leven Voorzitter van de Commissie van Geschillen. Het Hoofdbestuur heeft gemeend in den geest van den overleden Bondsarbiter te handelen, door dit bedrag te besteden voor de inrichting van een zaal in het Bio-Vacantieoord „Russenduin" te Bergen aan Zee, welke den naam van „David Hamburger-zaal" zal dragen. De vijfde en laatste vergadering in 1935 is gehouden op 9 De cember. Met algemeene stemmen is hierin een voorstel van het Hoofd bestuur goedgekeurd om het Bondsbesluit van 11 Februari 1935 geldig te verklaren tot uiterlijk 15 Februari 1936, bijgevolg in den tekst van dit Besluit overal, waar vermeld staat de datum van 31 December 1935, te lezen 15 Februari 1936. OPRICHTING AFDEELINGSRAAD. Reeds geruimen tijd bestond onder verschillende leden-exploi- tanten een streven om te komen tot stichting van een Bedrij f s- afdeeling, welke zich zou kunnen belasten met de zorg voor de spe cifieke bedrijfsbelangen van deze groep van leden, waardoor het evenwicht in den Bond beter zou worden bewaard. In het begin van het vorig verslagjaar had zich te dien einde onder een aantal leden-bioscoopexploitanten een initiatiefcomité gevormd, dat zich tot taak had gesteld een bedrijfsafdeeling bio scoop-exploitanten op te richten. Achteraf bleek de stichting van 78

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 79