Op 27 Mei is een conferentie gehouden met het bestuur van de Bedrijfsafdeling en dat van de Afdeeling Het Zuiden inzake het deel uitmaken van filmjournalisten van de keuringsorganen der K.F. C. Dienzelfden datum is met het bestuur der Bedrij f saf deeling Filmverhuurders het concept-bedrijfsbesluit inzake smalfilms be sproken. Op 3 Juni zijn de besturen van alle Afdeelingen geraadpleegd over diverse voorstellen, in te dienen bij de ledenvergadering van 17 Juni. Op 4 Juni is met het bestuur van de Afdeeling Rotterdam ver gaderd over een overeenkomst inzake minimum entreeprijzen. Op 3 Juni was er een vergadering met het initiatiefcomité tot oprichting van een Bedrijfsafdeeling exploitanten over de samen stelling van een nieuw reglement. Op 23 Juli is met het Bestuur van de Afdeeling Den Haag en met het comité uit die Afdeeling de actie besproken inzake belas tingverlaging. Op 2 December, alsmede op 16 December hebben met het Be stuur van de Afdeeling Den Haag besprekingen plaats gehad in zake de winterhulpbijdrage. Met het Dagelijksch Bestuur van den Afdeelingsraad is ten slotte op 16 December nog een conferentie gehouden betreffende het smalfilmvraagstuk. IN MEMORIAM DAVID HAMBURGER, In afwijking van de gebruikelijke mededeeling, dat de zittingen van de Commissie van Geschillen gedurende het verslagjaar we derom alle werden gehouden onder voorzitterschap van den heer D. Hamburger, rust dit keer de droeve taak op ons om het jaar- lijksch overzicht van de werkzaamheid der scheidsgerechten in te leiden met een sober woord ter dankbare nagedachtenis van hem, dien we zoo gaarne den „Bondsarbiter" noemden. Na een ziekte van slechts enkele dagen is hij op Vrijdag 7 Sep tember vrij plotseling aan zijn gezin en aan den Bond ontvallen. Sedert het najaar van 1920 de Nederlandsche Bioscoop-Bond, toen nog gesplitst in twee organisaties, met name de Ned. Bond van Bioscooptheaterdirecteuren en de Bond van Filmverhuurders, een Geschillencommissie heeft ingesteld, heeft de overledene zich van 81

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 82