den aanvang af met groot talent gegeven aan de belangrijke taak, die hem als Voorzitter dier Commissie was toebedeeld. Onder zijn leiding werden in de afgeloopen 15 jaren circa 2000 geschillen behandeld, waarvan er circa 200, dus 10 aan een revisie bij den „Raad van Beroep" werden onderworpen. In aan merking nemende, dat van de 200 appèl-zaken de uitspraken der „Commissie van Geschillen" voor meer dan 50 bevestigd wer den, kan geconstateerd worden, dat niet minder dan 1900 von nissen, geïnspireerd door den rijken geest van den afgestorvene, zijn tot stand gekomen. Zijn weloverwogen, bezonken oordeel over de zaken, welke de „Commissie van Geschillen" te behandelen kreeg, dwong bij alle leden der arbitrage-commissies bewondering af. Hij bezat hoedanigheden, die hem voor de moeilijke taak, welke als de voornaamste arbiter bij den Bond op hem rustte, zoo uiter mate geschikt maakte. En bovendien genoot hij door zijn volkomen onafhankelijkheid, zijn hooge opvatting van fatsoen, zijn eerlijk karakter en zijn oprechtheid een onwankelbaar vertrouwen. Ongetwijfeld heeft de „Commissie van Geschillen" hieraan haar groote gezag te danken. Met groote erkentelijkheid herdenkt de Bond den toegewijden arbeid, welke de overleden Voorzitter van de Commissie van Ge schillen gedurende zoovele jaren in het belang van het Nederland- sche film- en bioscoopbedrijf geheel belangeloos heeft verricht. Deze erkentelijkheid is reeds aanstonds tot uitdrukking gekomen in de buitengewone ledenvergadering van 30 September, waarin bij acclamatie besloten werd een bedrag beschikbaar te stellen voor de inrichting van een zaal in het Bio-Vacantieoord, welke den naam „David Hamburger-zaal" zal dragen. Ook de leden der Commissie van Geschillen, aan wie een zoo voortreffelijk Voorzitter is ontvallen, hebben gemeend aan het Hoofdbestuur van den Bond ter blijvende herinnering een portret van den grooten arbiter te moeten aanbieden. Op Maandag 18 November j.1., heeft in verband hiermede op het Bondsbureau een sobere plechtigheid plaats gevonden, waar bij de plaatsvervangende Voorzitter der Commissie van Geschillen, de heer Ed. Cohen Barnstijn, in een korte rede eenige gevoelvolle woorden heeft gewijd aan de nagedachtenis van den heer David Hamburger. Namens de leden der Commissie van Geschillen heeft hij daarbij het Hoofdbestuur het portret aangeboden en tevens ver zocht het een passende plaats te willen geven in de Bestuurskamer, 82

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 83