Mede ten gevolge der crisisomstandigheden moesten tal van vraagstukken onder de oogen worden gezien en met bekwamen spoed afgehandeld. Velen, die in moeilijkheden verkeerden, deden een beroep op den Directeur van den Bond, waardoor het aantal conferenties op het Bureau in zeer sterke mate is toegenomen. Dit aantal was zoo groot, dat wij er in tegenstelling met de gewoonte van afzien het aantal te vermelden. Behalve hetgeen in het jaarverslag verhandeld is, kunnen de volgende cijfers de ingespannen werkzaamheid van het Bonds bureau het best illustreeren. Het aantal door het Bondsbureau verzonden brieven en tele grammen bedroeg 7365 (tegen 5088 in 1934 en 4468 in 1933), d.i. een vermeerdering van circa 46 terwijl het aantal ontvan gen brieven en telegrammen 5221 bedroeg (tegen 3735 in 1934 en 3398 in 1933), dit is dus eveneens een vermeerdering van circa 40 In deze getallen zijn niet begrepen de ontvangen brieven voor de scheidsgerechten van den Bond. Bovendien werden nog 1393 brieven ontvangen, welke uitsluitend betrekking hadden op de Lumière-herdenking. Het totaal aantal gestencilde brieven, hetwelk dit jaar verzonden is, bedroeg 18365. Voorts werden 32 circulaires verzonden naar alle leden tot het doen van mededeelingen van organisatorischen aard en 38 circu laires, welke uitsluitend voor de leden-filmverhuurders bestemd waren. Over onderscheidene onderwerpen zijn bovendien 27 rapporten geconcipieerd en uitgebracht. Tot de taak van het Bondsbureau behoort ook de verzorging van de Maandelijksche Mededeelingen", waarvan het eerste num mer krachtens besluit van de jaarlijksche ledenvergadering in 1934 het licht heeft gezien. Thans is voor het eerst een complete jaargang van 12 afleve ringen verschenen. De „Maandelijksche Mededeelingen" zijn langzamerhand een orgaan geworden, dat met zijn beschouwingen over actueele onder werpen, met zijn mededeelingen en publicaties zijn plaats in den Bond heeft veroverd. Meermalen kon dan ook worden ervaren, dat ons orgaan zich in een groeiende belangstelling van de zijde der leden mag verheugen. Memoreeren wij nog, dat op 1 October in den kleinen kring 87

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 88