heer Louis Lumière te Parijs, van wien zij de verheugende toezeg ging mocht ontvangen, dat hij, mits zijn gezondheidstoestand dit toeliet, de groote herdenkingssamenkomst in het Koloniaal Instituut te Amsterdam op 15 October 1935 met zijn tegenwoordigheid zou vereeren. Met het oog op de vervaardiging van een herdenkingsaffiche is op haar voorstel door den Bond een prijsvraag uitgeschreven. De jury, die de ingekomen ontwerpen te beoordeelen zou krijgen, werd samengesteld uit de heeren: Ir. J. Denijs, H. Ehrlich, J. Franken Pzn., W. F. Gouwe en Prof. H. Luns. De prijsvraag is geheel ontworpen volgens de regelen der per manente Prijsvraag Commissie V.A.N.K. (Vereeniging voor Am bacht, Nijverheid en Kunst). Als prijzen zijn beschikbaar gesteld: een eerste prijs van 300.een tweede prijs van 200.en een derde prijs van 100. In totaal had de jury 136 inzendingen te beoordeelen. De eerste prijs van 300.is toegekend aan den heer S. C. van Vleuten te Voorburg, die onder het motto „Ronald" zijn ontwerp, dat door de Herdenkingscommissie is uitgevoerd, heeft ingezonden. Winnaar van den tweeden prijs van 200.was de heer L. W. C. Gerlach te Amsterdam, wiens inzending het motto ,,742-G" droeg, terwijl aan den heer H. J. M. Brouwer te Scheveningen (motto 8062) de derde prijs van 100.is toegekend. Een tweede prijsvraag is uitgeschreven voor het samenstellen van een scenario voor een Nederlandsche geluidsfilm. Hiervoor is een eerste prijs van ƒ1000.uitgeloofd, terwijl een tweede en derde prijs van ƒ250.en 100.beschikbaar zijn gesteld. Tot de jury van deze prijsvraag traden toe de heeren: H. van den Eerenbeemt, Chr. de Graaf, Mr. J. Huyts, A. M. de Jong, L. J. Jordaan, B. D. Ochse, Will Tuschinski en J. W. F. Werumeus Buning. De Jury had een keuze te doen uit 260 inzendingen. De eerste prijs van 1000.is toegekend aan Mevrouw Betsy Ranucci-Beckman, lid van het Hofstad-Tooneel te Den Haag, de tweede prijs van 250.aan mr. A. Roothaert te Tilburg en de derde prijs van 100.aan den heer Jan Heil, candidaat-notaris te Nijmegen. Een derde prijsvraag is onder de filmfabrikanten uitgeschreven. Het betrof de vervaardiging van een filmpje, dat ten doel had het publiek op te wekken om in de Lumière-week van 11 tot 17 Oc tober de bioscopen in grooten getale te bezoeken. 8

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 9