Het daardoor voor onze leden verkregen voordeel varieert naar gelang van het min of meerder gebruik van 150.tot ƒ3.500. per jaar. Stemt dit verkregen voordeel tot voldoening, dan kunnen wij aan den andere kant onze teleurstelling niet verbergen, dat alle andere overheidskasten in het afgeloopen jaar nog even zwaar als voorheen op het bedrijf zijn blijven drukken. Zelfs heerschte er onder de leden in zekere mate ontevredenheid over nieuwe lasten, welke het bedrijf in den vorm van door de brandweer uitgevaar digde nieuwe veiligheidsvoorschriften werden opgelegd. Hierover heeft het Bestuur herhaalde malen met de brandweer leiding besprekingen gevoerd, waarbij zeer in het bijzonder als een onzer ernstigste grieven naar voren gebracht werd, dat de brandweer zonder overleg met de leiding van de Afdeeling Am sterdam nieuwe, vaak onvervulbare eischen aan de Amsterdamsche bioscoopondernemingen is gaan stellen. Het tusschen Afdelings bestuur en brandweer-leiding gevoerd overleg had aan het eind van het verslagjaar nog niet tot een bevredigend resultaat geleid. Anders was het gesteld met de in 1935 gevoerde besprekingen met den Inspecteur der belasting op vermakelijkheden, van wien het Afdeelingsbestuur een welwillende ontvangst van de dezerzijds gekoesterde verlangens heeft mogen ondervinden. Uit het tusschen Afdeelingsbestuur en de vermakelijkheidsbelasting-inspectie ge pleegd overleg kwam een regeling tot stand, tengevolge waarvan in de toekomst de entreegelden, welke diplomahouders betalen, niet hooger belast zullen worden dan voor het bedrag, dat zij werkelijk aan de kassa voldoen, ongeacht den rang, dien zij mogen innemen. Ook werd een regeling getroffen, volgens welke aan commissarissen, verwanten van directies en personeelen der Amsterdamsche bioscoopondernemingen toegangsbewijzen, vrij van vermakelijkheids- belasting via de Afdeeling Amsterdam zullen kunnen worden af gegeven. De verstandhouding ten opzichte van alle andere gemeentelijke autoriteiten Gemeentebestuur, Plaatselijke Commissie van Toezicht op de bioscopen, Politie e.a.) was ook weer in het afgeloopen jaar voortreffelijk. Met een der nieuwste gemeentelijke organen, met name het Bureau tot Bestrijding van de Werkloosheid te Amster dam, ontstond een contact van welwillenden aard. Op verzoek van dat Bureau verleende de Afdeeling Amsterdam haar bemiddeling tot het doen vertoonen van een kort propagandafilmpje getiteld „Sterk door Werk" in alle Amsterdamsche bioscopen. Ook omtrent de vervaardiging van dat filmpje werd door genoemd Bureau het 130

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 126