Af deeling Rotterdam. VERSLAG OVER 1936. Volgens art. 13 van het Afdeelingsreglement, heb ik de eer U verslag uit te brengen over het jaar 1936, in welk verslag ik de voornaamste verrichtingen onzer Afdeeling uiteenzet. Het cijfermateriaal dat mij dit jaar zeer vroegtijdig door de Afd. Statistiek van de gemeente Rottterdam ter beschikking is gesteld, maakt het mij mogelijk wederom nauwkeurige vergelijkende cijfers over het jaar 1936 aan te bieden. Wanneer ik spreek van nauwkeurige cijfers, moet ik Uwe aan dacht echter vestigen op het volgende: Kon ik uit de cijfers van 1927 t/m. 1934 en voor een groot ge deelte over 1935 gegevens putten, die een duidelijk beeld geven van de toestanden in het Rotterdamsch Bioscoopbedrijf; thans durf ik deze waarde niet meer aan de mij verstrekte cijfers toekennen. In 1935 vestigde zich te Rotterdam de N.R.C. Cineac, een ex ploitatie, die geheel buiten het kader van het normale bioscoop bedrijf valt, gezien het zeer groot aantal voorstellingen en de zeer lage entreeprijzen, die dit theater berekent. Was het mij mogelijk uit de cijfers van het jaar 1936 de exploi tatie van dit theater te verwijderen, dan pas zou een zuivere ver gelijking met de voorafgaande jaren mogelijk zijn. Uit het cijfermateriaal blijken dan in de allereerste plaats twee feiten, n.1. een kleine stijging van de bruto ontvangt en een stijging van het bezoekersaantal. Dit springt des te meer in het oog, wanneer wij dezen vooruit gang vergelijken met dien van vorige jaren. Toen toch viel steeds een stijging van het bezoekersaantal te constateeren, maar een gestadig dalende bruto ontvangst. Aan de voortdurende daling van de ontvangsten is dus een einde gekomen. En dit resultaat mag zeer zeker een belangrijk feit ge noemd worden en een basis vormen van een wederom terugkeeren- de gunstige exploitatie-mogelijkheid in het Rotterdamsche Bio scoopbedrijf. 137

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 133