over het afgeloopen jaar de volgende samenstelling had: voorzitter de heer A. de Jong; vice-voorzitter de heer H. Gerschtanowitz; penningmeester de heer P. Vermeer; secretaris de heer R. Uges Jr.; bestuurslid de heer C. v. Willigen. Het aantal leden verminderde in het afgeloopen jaar met 1, en wel door het feit, dat het Roxy Theater werd overgedaan aan een Variété Concern en niet meer wordt geëxploiteerd als bioscoop theater. Het aantal leden bedroeg over het afgeloopen jaar 1936 in totaal 18, t.w.: Asta theater, Capitol theater, Centraal theater, City theater. Colosseum theater, N.R.C. Cineac, Grand theater, Harmonie Jeugd- bioscoop, Luxor Palast, Olympia theater, Ooster theater, Prinses theater, Scala theater, Studio '32, Thalia theater, Lumière theater, Victoria theater en Corso Cinema. Het Scala theater sloot in de maand December gedurende drie weken haar deuren, om vlak voor Kerstmis geheel gerestaureerd te heropenen. De reeds in 1935 aangegane overeenkomst tusschen de leden, voor het niet doen vertoonen van amusementsfilms op Zondag ochtenden, onderging in 1936 een belangrijke wijziging. Van verschillende zijden was n.1. de wensch naar voren geko men, de keuze van de films eenigszins te vergrooten, doch niet temin er voor te blijven waken, dat uitgesproken amusementsflims niet zouden kunnen worden vertoond. Te dien einde werd een lijst aangelegd, waarop een groot aantal films werd geplaatst. Alle door het bestuur op deze lijst geplaatste films kwamen voor vertooning in aanmerking, terwijl ieder lid het recht kreeg het Afdeelingsbestuur te verzoeken een film cp die lijst te plaatsen. Wij vonden den heer van Staveren bereid om, mocht er een geschil ontstaan tusschen het Afdeelingsbestuur en een lid over het al of niet plaatsen van een film op bedoelde lijst, in hoogste in stantie te beslissen. In het afgeloopen jaar is het na ampele besprekingen het Afdee lingsbestuur mogen gelukken in samenwerking met den Heer Ir. Romer, Dir. van het G.E.B., een nieuw tarief te ontwerpen, dat een aanmerkelijke verlaging beteekent voor alle leden van de Afdeeling. De totstandkoming van deze nieuwe overeenkomst wil ik in dit jaarverslag meer in details bespreken, omdat hieruit op buiten gewone wijze naar voren komt de innige samenwerking en de groote collegialiteit van de leden van de afd. Rotterdam. 139

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 135