voor de wijze, waarop alle leden zich van deze mooie en vrijwillige taak gekweten hebben. Ik spreek volgaarne de hoop uit, dat ook in de komende jaren op de medewerking der leden moge gerekend worden, opdat zooveel mogelijk verlichting kan worden gebracht in de diverse gezinnen, welke de middelen ontbreken, om hun kinderen, welke om gezond heidsredenen zoo noodzakelijk voor eenigen tijd naar buiten moe ten, daartoe in de gelegenheid te stellen. Het is voor mij een aangename taak mededeeling te kunnen doen, dat ons lid City-Theater er in geslaagd is den wisselbeker over 1936 te winnen. Namens het Bestuur onzer Af deeling feliciteer ik van harte deze Directie met het behaalde resultaat. Verder kan nog worden medegedeeld, dat het mogelijk was in 1936 41 Haagsche kinderen voor rekening van de Stichting Bio- Vacantie-Oord door bemiddeling van de diverse vereenigingen te doen uitzenden. In 1935 bedroeg dit aantal 45. Voor de huidige situatie ten aanzien der muziekauteursrechten, meen ik te kunnen volstaan met te verwijzen naar de mededeelin- gen in het Officieel Orgaan van den Bond no. 33, pagina 5, no. 34, pagina 7 en no. 36, pagina 5. Zooals den leden bekend is, werd gedurende de periode van 615 Juni 1936 hier ter stede ter stimuleering van het bedrijfsleven een Residentie-feestweek georganiseerd. De leden van de Afdeeling den Haag namen op zeer actieve wijze deel aan de bedoelde feestweek: Ie. door het propageeren in hun theaters, om deze week te doen slagen; 2e. door deelname aan den georganiseerden Bedrijvenoptocht. Het stemt tot vreugde, al moge deze week, voor wat betreft de financieele resultaten van de ondernemingen der leden niet aan de verwachtingen beantwoord hebben, dat uit de verslagen uit de dag bladen gebleken is, dat de Afdeeling den Haag zich op buiten gewone wijze van de op zich genomen taak gekweten heeft, door in den georganiseerden bedrijvenoptocht op zulk een schitterende wijze voor den dag te komen. Het Afdeelingsbestuur heeft mij echter gemachtigd te vermelden, dat wanneer in de naaste toekomst wederom' een beroep zal wor den gedaan op de leden van de Afdeeling den Haag, voor de deel name aan een dergelijke week, in aanmerking nemende het onbe vredigende resultaat voor de leden, gedurende deze feestweek, deelname slechts mogelijk zal zijn, indien op meerdere wijze reke- 146

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 142