De heer I. Cohen Barnstijn werd benoemd tot Voorzitter en de heer Prager tot Vice-Voorzitter. De heer I. Cohen Barnstijn werd dit jaar met algemeene stem men in de algemeene vergadering van den Nederlandschen Bio scoop-Bond benoemd tot lid van het Hoofdbestuur. De heer P. van Twisk werd door het Hoofdbestuur benoemd tot lid van de Commissie-Nieuwe Zaken. Er werden 6 bestuurs- en 4 algemeene vergaderingen gehouden. Onze afdeeling telt momenteel 58 leden. Nieuwe zaken werden dit jaar niet opgericht. Eenige leden namen andere theaters over, ten einde hun posities te versterken. De heer Van Twisk, Den Helder, nam de exploitatie over van het Rialto Theater te Den Helder. De heer I. Cohen Barnstijn te Utrecht nam de exploitatie over van het theater Palace van den heer Heuvel te Utrecht. In de plaats van de Vreeburg Bioscoop te Utrecht verrees een geheel nieuw theater van den heer J. Nijland te Utrecht. De heer Geervliet, Den Helder, nam de exploitatie over van de Bioscoop De Pont te Velsen. In het bijzonder wil ik hier nog herinneren aan de actie van den Nederlandschen Bioscoop-Bond betreffende de minimum entree prijzen. De toestand, dat in sommige theaters onmogelijk lage entreeprijzen gelden, kan en mag niet langer bestendigd blijven. Hier is saneering in het belang der betrokkenen, maar ook voor de andere exploitanten dringend noodig. Ten slotte wil ik nog even vermelden, het U allen bekende feit, dat de afdeeling ,,Het Centrum" een donatie van 25 gulden schonk aan het Bio-Vacantie-oord. Mede hierdoor en door de jaarlijksche collecten met Paschen en Kerstmis in onze theaters kon de stichting Bio-Vacantie-oord 95 kinderen uit Utrecht en Noord-Holland uit zenden naar het heerlijke Russenduin te Bergen aan Zee. Ik eindig dit jaarverslag met den wensch uit te spreken, dat 1937 voor il en Uwe zaken een gelukkig en voorspoedig jaar moge zijn. J. C. WEBER, Februari 1937. Secretaris. 151

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 147