Af deeling „Het Westen" JAARVERSLAG OVER 1936. Ingevolge Art. 13 van het Afdeelingsreglement heb ik de eer U verslag uit te brengen over het jaar 1936, betreffende de Af deeling ..HET WESTEN" van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. Memoreerde ik reeds in het vorige jaarverslag, dat er eene ver schuiving naar lagere rangen viel te constateeren, helaas is deze verplaatsing ook dit jaar nog niet tot staan gekomen. Gedwongen door den nood der tijden zijn in bijna alle theaters in de Afd. Het Westen, de prijzen bovendien verlaagd om aldus te trachten een juiste aanpassing te kunnen verkrijgen aan de sterk verminderde draagkracht van het overgroote gedeelte van het bio scoop-bezoekende publiek. Ondanks deze prijsverlaging kon er in het algemeen geen grootere belangstelling worden geconstateerd; in tegendeel bij de meeste theaters liep het aantal bezoekers per voorstelling terug. De vertooning van Nederlandsche films, die in 1935 wat extra in het laadje bracht, hoewel ook toen al een groote teruggang merkbaar was, bleek in 1936 geen bijzondere aantrekkingskracht meer te be zitten, een enkele goede film uitgezonderd. Dikwijls werden deze films door de hooge huurprijzen voor de exploitanten in plaats van een extra voordeel, een strop. Een gevolg van de omstandigheden was, dat eenige exploitaties van theaters moesten worden stopgezet. Ik memoreer slechts als de voornaamste een te Leiden en te Vlissingen, de theaters gingen in andere handen over en nieuwe directies zullen trachten er nieuw- leven in te blazen. Hoewel er nog geen prijzenregeling tot stand kwam, leeft er toch bij alle leden het besef, dat aan de ongebreidelde concurrentie in de prijzen, zoo spoedig mogelijk een einde dient gemaakt te worden. Helaas heeft 1936 aan de in het verslag over 1935 uitgesproken verwachting, dat er eindelijk eens een verandering ten goede zou komen, niet voldaan; in tegendeel in het algemeen is de toestand nog nijpender geworden. Werd in het vorig jaar geklaagd over de geringe belangstelling. 157

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 153