In deze verwachting is het Hoofdbestuur echter teleurgesteld. In verschillende gemeenten was men n.1. wederom zoo onverstandig om bioscoopvoorstellingen aan te kondigen voor 10 cents entree e.d. Dit verwekte vanzelfsprekend ongerustheid in den kring dei- exploitanten, hetgeen tot uiting kwam in een motie van den Afdee- lingsraad, die reeds Maandag 19 October in een spoedvergadering bijeen was gekomen. Deze motie, waarin aan het Hoofdbestuur werd verzocht het minimum- entreeprijzenreglement ten spoedigste aan de ledenver gadering ter goedkeuring voor te leggen, bracht het reeds ter zijde gelegde concept-prijzenreglement opnieuw op het tapijt. Ook thans werden wederom tal van amendementen ingediend, welke de afwikkeling van de onderhavige aangelegenheid niet vergemakkelijkten. In de Buitengewone Algemeene Ledenvergadering van 7 De cember eindelijk is het concept-reglement ten deele in behandeling gekomen. Na uitvoerige discussie werden de artt. 1, 2a en 2b van her concept-reglement goedgekeurd, behoudens eenige wijzigingen. daarin bij amendement aangebracht. Wegens het vergevorderd uur kon slechts een klein gedeelte van het voorstel worden afgehandeld. Het Hoofdbestuur heeft niet het genoegen mogen smaken de vele moeiten, die het zich met betrekking tot de totstandkoming van dit reglement had getroost, beloond te zien, doordat het voorstel te dezer zake door een votum van de ledenvergadering nog in die jaar definitief van kracht werd. Vertrouwen wij, dat het minimum-entreeprijzenreglement in het nieuwe jaar zijn beslag zal krijgen. 25

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 25