Dusdanige beslagen zijn ten laste van onze leden, de Ufa en haar dochtermaatschappijen, tegelijkertijd gelegd te Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam op de toegangsgelden van een reeks van voorstellingen van deze film. Het Hoofdbestuur, diep doordrongen van het gevaar van dus danige maatregelen voor het geheele Nederlandsche Bioscoop bedrijf, heeft onmiddellijk besloten om de behandeling van deze zaken van de Ufa over te nemen als een bondszaak, zoodat door onzen rechtskundigen raadsman reeds binnen enkele dagen, nadat de eerste beslagen gelegd waren, daartegen kon worden opgeko men in z.g. kort geding bij den President van de Rechtbanken in de drie voorzegde plaatsen. Deze drie Presidenten hebben eenstemmig, maar onafhankelijk van elkander (blijkens de geheel verschillende gronden, waarop de Heeren hunne beslissingen hebben doen steunen) niet slechts de reeds gelegde beslagen opgeheven, maar ook aan de Buma ver boden om dusdanige beslagen verder op de voorzegde toegangs gelden te leggen. De Buma, die blijkens de gehouden pleidooien overtuigd was, dat zij haar vermeend recht langs dezen weg zeker zou verkrijgen en die daarbij gebruik gemaakt had niet meer van een Übertra- gungsverklaring maar van een volmacht van den betreffenden com ponist, heeft zich gehaast niet slechts om van de voor haar ongun stige Presidiale beslissingen hooger beroep aan te teekenen bij de Gerechtshoven te Amsterdam en te 's-Gravenhage, maar tevens om ten principale de zaken aanhangig te maken met eisch tot vanwaardeverklaring van de gelegde beslagen bij de Rechtban ken te Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam. In deze hooger-beroep-zaken is voor de Gerechtshoven te Am sterdam en 's-Gravenhage door partijen fel gestreden in zeer uit voerige memoriën en nog uitvoeriger pleidooien, waarop zoodanig afdoende en voor ons gunstige arresten gevolgd zijn, dat de Buma cassatie daarvan niet heeft aangedurfd, maar heeft berust en kort daarna het besluit heeft genomen om ook van de doorzetting der ten principale aanhangig gemaakte zaken af te zien. M 44 De arresten van de Gerechtshoven te Amsterdam en te 's-Gravenhage zijn als bijlage A en B aan het eind van dit verslag opgenomen.

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 44