verhuur- en huurcontracten van films is de overdracht van een gedeelte van het auteursrecht op de betrokken films, die uitdruk kelijk van iedere zegelplichtigheid is uitgesloten. Na mondelinge toelichting van het door ons verdedigde standpunt, heeft de Minis ter van Financiën bij missive van 7 Januari 1936, No. 140, afd. ind. bel. medegedeeld, dat de beslissingen, die door ons werden aan gevochten en die zulk een groot ongerief dreigden te brengen, niet zouden worden gehandhaafd. Geen zegelrecht verschuldigd. De Minister was nu ook tot de conclusie gekomen, dat ten aan zien van de filmhuurcontracten wel degelijk onderscheid behoorde te worden gemaakt tusschen de eigenlijke verhuring van het film materiaal en de vergunning om inbreuk te maken op het auteurs recht. De Minister wees er daarbij op, dat ingevolge art. 51 der Auteurswet 1912 geen zegelrecht verschuldigd was. Achteraf heeft de Belastinginspectie toch nog gepoogd om meer zegelrechten te heffen, voor het geval in de contracten niet was bepaald, welke vergoeding voor het gebruik van het filmmateriaal moest worden betaald bij prolongatie van de afgesloten films. Wij hebben den Inspecteur der Successie en Registratie er echter van weten te overtuigen, dat de huurprijs van een halven cent per meter niet alleen geldend is voor het geval, dat een film minder dan zeven dagen wordt vertoond, doch ook voor prolongaties, zoo dat de vergoeding voor het gebruik van het filmmateriaal, ongeacht of de film langer of korter dan een week werd vertoond, op een halven cent per meter bleef bepaald. Hiermede was de kwestie van het zegelen van filmhuurcontracten definitief geregeld. Slechts moest er voor worden gezorgd, dat in de contracten in ieder geval een maximum bedrag werd vastgelegd, voor den huur van het reclamemateriaal, ingeval de huurprijs van dit materiaal op een percentage van de filmhuur was gebaseerd en de filmhuur niet in een vast bedrag was bepaald. De Omzetbelasting. Aanvankelijk bestond de vrees, dat de fiscus in het afgeloopen jaar met betrekking tot de omzetbelasting dezelfde vergissing zou begaan als waaraan zij zich bij het zegelen van de filmhuurcon tracten had schuldig gemaakt. 52

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 52