B. en W. verklaarden aan de wenschen van regeeringswege te dezen opzichte niet tegemoet te kunnen komen. Met betrekking tot het bioscoopbedrijf ter plaatse merkten zij o.m. op, dat dit bedrijf de entreeprijzen reeds verlaagd had, juist omdat het bezoek minder gunstig was. Het was het College bekend, dat de betreffende on derneming niet bijzonder rendeerde; van een belastingverhooging verwachtte het dan ook een noodzakelijke verhooging van den entreeprijs, met gevolg, dat het aantal bezoekers wederom zou ver minderen. Mede op dezen grond stelden B. en W. voor de vermakelijk - heidsbelasting niet te verhoogen. Dit voorstel werd na eenige discussie zonder hoofdelijke stemming door den Raad aangenomen. De gemeenteraad van Coevorden besloot daarentegen om streeks April van dit jaar de belasting voor openbare vermakelijk heden zoodanig te verhoogen, dat thans van de entreeprijzen over het algemeen 20 Cl/< belasting wordt geheven. Ook de Raad van de gemeente Enkhuizen besloot de ver- makelijkheidsbelasting te verhoogen, en wel van 15 op 20 c/t De gemeente B o r n e behoorde tot de witte raven op het gebied der vermakelijkheidsbelasting. Tijdens de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1936 is door den Raad dezer gemeente op voorstel van een zijner leden bij den post vermakelijkheidsbelasting met slechts twee stemmen tegen besloten het percentage dezer belasting van 20 op 10 te brengen. Men had echter buiten den waard gerekend, want kort daarop moesten B. en W. aan den Raad mededeelen, dat het onderhavige raadsbesluit geen goedkeuring kon verkrijgen van de Kroon. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad daarom de belasting: wederom op 20 vast te stellen. Begin April kwam uit Z w o 11 e het onheilspellende nieuws, dat B. en W. dezer gemeente ter dekking van het begrootingstekort een voorstel bij den Raad hadden ingediend tot verhooging van de vermakelijkheidsbelasting met 100%. De bestaande 10 c'( heffing zou daardoor worden gebracht op 20. Zoodra het Hoofdbestuur dit vernam, heeft het zich onmiddellijk met een telegram tot het gemeentebestuur van Zwolle gewend met het verzoek de behandeling aan te houden tot het Hoofdbestuur 57

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 57