aan de credietwaardigheid van het Nederlandsche film- en bio scoopbedrijf een schier onherstelbare slag zou zijn toegebracht, maar vooral dat zelfs een toenemend vertrouwen van vele finan ciers in den lande in de financieele mogelijkheden van het bedrijf er door is bevorderd, hetgeen in den laatsten tijd o.m. bij het ver strekken van nieuwe hypothecaire leeningen aan den dag is ge komen. Daargelaten nog, dat door het welslagen van het door het Hoofdbestuur ingezette en moeizaam opgebouwde saneeringswerk de betreffende leden voor het bedrijf behouden zijn gebleven en de aan hun zaken verbonden personeelen hun broodwinning niet heb ben verloren, acht het Hoofdbestuur zich bovenal gelukkig, dat door de tot stand gebrachte reorganisatie van bedoeld Concern het hier en daar geschokte vertrouwen in de soliditeit en solvabiliteit van ons bedrijf volledig is teruggekeerd. Zij nog gememoreerd, dat het Bondsbureau het genoegen smaken mocht, ook ten aanzien van een aantal bioscoopondernemingen van kleineren omvang ingrijpende reorganisaties tot stand te kunnen brengen, waaraan het te danken is, dat deze gereorganiseerde on dernemingen met meer kans op rendement verder geëxploiteerd konden worden. Surséance van betaling. Als gevolg van de bemoeiingen van het Hoofdbestuur en het Bondsbureau ten aanzien van de saneering van bedrijven, is het reeds vroeger besproken voorstel wederom op het tapijt gebracht om te komen tot instelling van een door den Bond gereglementeer de surséance van betaling. Aan het einde van dit jaar was hieromtrent nog geen definitieve beslissing genomen. Contact met de afdeelingen. Zoowel met den Afdeelingsraad als met de besturen van de diverse afdeelingen van den Bond heeft het Hoofdbestuur herhaal delijk besprekingen gevoerd over brandende kwesties. Zooals ge bruikelijk liet het Hoofdbestuur zich ook in den loop van dit jaar met betrekking tot de verschillende organisatorische- en bedrijfs- aangelegenheden door den Afdeelingsraad en de besturen der af deelingen van voorlichting dienen. 82

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 82