Filmfabriek Profilti te 's-Gravenhage aangewezen om in deze jury zitting te nemen. In tegenstelling met wat tot dusver gebruikelijk was, bevat het jaarverslag dit maal' geen opsomming van de door of namens het Hoofdbestuur gevoerde conferenties. Het aantal dezer conferenties is zoo groot geweest, dat een opsomming ervan, die ook maar eenigszins een beeld van de feiten zou kunnen geven, te veel ruimte in beslag zou nemen en dan nog geenszins aanspraak op volledigheid zou kunnen maken. In Februari is opgericht een Vereeniging van Vertegenwoor digers in het filmbedrijf, die volgens de kort daarna vastgestelde Statuten den naam draagt van „Bond van Commercieel-geëm- ployeerden in het Nederlandsche Filmverhuurbedrijf" (Boconefi). Deze Bond, die gevestigd is te Amsterdam en waarbij zich nage noeg alle vertegenwoordigers der leden-filmverhuurders hebben aangesloten, stelt zich ten doel de behartiging van de belangen van zijn leden in den meest ruimen zin, echter met uitsluiting van belangen van politieken en/of godsdienstigen aard, alsmede het houden van toezicht op zijn leden, opdat door hun optreden de functies, waarin zij werkzaam zijn, de waardigheid en den goeden naam van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf wordt hoog gehouden. Het Hoofdbestuur heeft aan het eind van dit jaar besloten deze nieuwe Vereeniging van Bondswege te erkennen, waaruit volgt, dat de Bondsleiding bereid is in voorkomende gevallen met de Boconefi in overleg te treden over eventueele moeilijkheden, welke tusschen de leden van deze vereeniging en hun werkgevers ont staan. 85

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 85