arbeid en Lumière-herdenking, dat Overheidspersonen van velerlei richting de belangrijke film-premières in ons land den laatsten tijd met hun tegenwoordigheid kwamen opluisteren en dat zelfs een lid van de Nederlandsche Regeering bereid gevonden werd de openings plechtigheid te verrichten van een nieuw gebouwde bioscoop in een onzer groote steden. In 1936 vond deze officieele erkenning en waardeering haar be kroning in de hooge belangstelling, welke mocht worden onder vonden van de zijde van het Koninklijk Huis, zoowel als van de Nederlandsche Regeering. Niet in het minst is dit te danken aan de verdienstelijke K XVIII- film door een onzer leden uitgebracht en aan de heel bijzondere rol, die de journaals en actualiteitsfilms, dank zij haar voortref felijke kwaliteiten, meer en meer bij gelegenheid van groote ge beurtenissen zijn gaan spelen. De K XVIII-film heeft in ons land groot enthousiasme voor de Nederlandsche vloot weten los te slaan; tal van gala-avonden werden in verband met de vertooningen van deze film door het geheele land georganiseerd en zeer groot is het aantal autoriteiten, die deze vertooningen niet alleen met haar tegenwoordigheid op luisterden, maar zich tevens geroepen gevoelden deze film bij de groote massa aan te bevelen. Het wekte alom verheugenis in onze kringen, dat Hare Majesteit de Koningin in hoogst dezelver Persoon een der Haagsche bioscoop theaters de eer van een bezoek heeft willen aandoen om de K XVIII-film te kunnen aanschouwen. Niet in het minst ook schonk het voldoening, dat de producent van deze film, tot voor kort nog Vice-Voorzitter van den Bond, met name de heer B. D. Ochse, op voordracht van den Minister- President werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ook aan de blijde mare der verloving van onze Kroonprinses met den Prins Bernhard van Lippe Biesterfeld, welke een onge kende geestdrift in ons land heeft opgeroepen, bewaart het Neder landsche film- en bioscoopbedrijf de mooiste herinneringen. Het Kroonprinselijk Paar, dat door Zijn jeugd, Zijn stralend geluk en Zijn ongedwongen optreden een zoo hartelijk en innig contact wist te scheppen met het volk in al zijn geledingen, schroomde niet, geheel onverwacht als gewone bezoekers temidden der massa bezoeken te brengen aan eenige van de Haagsche bioscopen om de verfilming te zien van de gebeurtenissen, waarvan Het Zelf het middelpunt was. Trouwens Hare Koninklijke Hoogheid had lang tevoren op aller- 8

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 8