Eerste Kamer: de heeren W. P. Peters, S. Zondervan, Ch. van Biene en R. Minden. Tweede Kamer: de heeren I. Cohen Barnstijn, M. P. M. Vermin, P. R. van Duinen en L. Groen. In totaal zijn in 1936 door den Raad van Beroep 8 zittingen gehouden, tegen 11 in 1935. Wegens een ernstige ongesteldheid van den voorzitter, den heer W. Mullens, wien de Raad gelukkig met een algeheel herstel geluk mocht wenschen, is een zitting gehouden onder presidium van den Plaatsvervangend Voorzitter, den heer E. de Hoop Azn. Van de 18 hooger beroepzaken (vorig jaar 19) werden er 10 door de Eerste Kamer en 8 door de Tweede Kamer behandeld. In 8 gevallen zijn de vonnissen der Commissie van Geschillen bevestigd en in 6 gevallen vernietigd. In een geval is het beroep niet ontvankelijk verklaard, terwijl in 3 gevallen een minnelijke schikking tusschen partijen tot stand gekomen is, nadat tevoren van het ingediend hooger beroep was afgezien. In twee gevallen is voorts tegenberoep aanhangig gemaakt, het welk in een geval niet ontvankelijk werd verklaard. Zij nog vermeld, dat een drietal beroepzaken betrekking hadden op geschillen van een lid van den Bond met een buitenlandsche onderneming, welke van een zoodanigen omvang moesten worden geacht, dat de arbitragekosten op een belangrijk hooger bedrag moesten worden bepaald, dan reglementair is vastgesteld. HET BONDSBUREAU. De lezing van dit verslag, waaruit ten duidelijkste blijkt, hoe de Bondsarbeid den laatsten tijd hand over hand is toegenomen, zal, wij twijfelen daar niet aan, aan al onze leden de overtuiging hebben gegeven, dat van het Bondsbureau in het afgeloopen jaar het uiter ste is gevergd. De talrijke besprekingen en maatregelen van Hoofdbestuur en Dagelijksch Bestuur, de uitwerking daarvan, de vele adviezen, rap porten, adressen, notulen, verslagen en ontwerpen, de waarneming van secretariaten, de functionneering van het Arbitrage-Instituut, de verzorging der onderscheidene Bondsuitgaven, de vergaderingen en besprekingen, alsook de afdoening van de gebruikelijke loopende zaken, zooals correspondentie en administratie, vragen naast veel arbeid, veel werklust en paraatheid, ook een voortdurend zich in werken in de verschillende aspecten, welke ons bedrijf vertoont, 90

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 90