verbaal van de deurwaarders Dirkse en Haman te Amsterdam dd. als in de dagvaarding omschreven, ten verzoeke van appellante aan de kassa van voormeld Rembrandt-Theater, alwaar bedoelde geluidsfilm werd vertoond, revindicatoir beslag is gelegd telkens op een derde gedeelte van het bedrag der toegangsgelden, betaald voor de even tevoren aangevangen voorstellingen van voormelde geluidsfilm; dat de geïntimeerde is exploitante van voorzegd Rembrandt- Theater en als zoodanig recht en belang heeft langs dezen weg tegen de voorzegde beslagen bij den E.A. Heer President voor noemd in verzet te komen; dat blijkens haar voorzegd op 9 April 1936 ingediend verzoek schrift de appellante haar verzoek om de voorzegde beslagen te mogen leggen daarop steunt, dat in voorzegd Rembrandt-Theater wordt vertoond de geluidsfilm ,,Savoy Hotel 217", waarbij muziek van den componist Walter Gronostay wordt ten gehoore gebracht, welke muziek behoort tot het repertoire van de appellante, zonder dat de appellante voor dat ten gehoore brengen haar krachtens de Auteurswet vereischte toestemming heeft verleend; dat echter slechts sprake kan zijn van krachtens de Auteurswet vereischte toestemming der appellante na legale overdracht door den voorzegden componist van diens muziekauteursrechten aan de appellante; dat, nu de appellante in haar voorzegd verzoekschrift niets van dusdanige overdracht heeft gesteld, haar verzoek, als niet gegrond op de wet, had moeten worden afgewezen; dat bovendien dusdanige overdracht niet heeft plaats gehad; dat de appellante ook niet op andere wijze gerechtigd is ge worden om de gepretendeerde muziekauteursrechten van den com ponist Gronostay suo jure uit te oefenen; dat een'en ander moet worden getoetst aan het op 13 Februari 1936 door den Hoogen Raad der Nederlanden gewezen arrest inzake Naamlooze Vennootschap Tuschinski's Exploitatie Maat schappij te Rotterdam tegen de Duitsche rechtspersoonlijkheid be zittende Genossenschaft zur Verwertung Musikalischer Auffüh- rungsrechte (Gema) te Berlijn; dat de appellante wel niet zal durven ontkennen, dat de muziek voor de voorzegde film is gecomponeerd door den componist Gro nostay ingevolge opdracht en voor rekening van de Universum Film Aktiengesellschaft (Ufa) te Berlijn, die de geheele voorzegde film vervaardigd heeft en dat deze componist daarvoor met deze A.G. een honorarium is overeengekomen van R.M. 8.500.waar voor de componist Gronostay tevens aan de Ufa te Berlijn schrif- 98

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 96