dit jaar verzonden is, bedroeg 17470 tegen 18625 in 1936 en 18365 in 1935. 23 circulaires (vorig jaar 25) werden verzonden naar alle leden tot het doen van mededeelingen van organisatorische!! aard, en 30 circulaires (vorig jaar 37) welke uitsluitend voor de leden-film- verhuurders bestemd waren. Voor een juiste beoordeeling van deze cijfers zij vermeld, dat in het afgeloopen jaar voor het doen van mededeelingen aan de leden meer en meer gebruik is gemaakt van het Officieel Orgaan. Demonslreeren vorenstaande cijfers eenigszins, welk een massa werk het Bondsbureau jaarlijks te verzetten krijgt, de hoofdstuk ken, hieraan voorafgaande, zeggen duidelijker nog dan de cijfers, welke zware eischen voortdurend aan het Bondsbureau worden gesteld. De uitvoering van de onderscheidene besluiten van den Bond vraagt ontzaglijk veel werk, en wel werk, dat niet naar behooren zou zijn te volbrengen, indien het niet geschiedde met veel toewij ding en kennis, en met een gezond inzicht in de belangen van de leden en hun ondernemingen. Juist daardoor immers blijft verre de ambtelijke sfeer, die bij de uitvoerig van ordeningsmaatregelen voor bedrijven dikwijls een ernstige handicap is, en blijven de na- deelen voor het bedrijf, welke hieraan zouden kunnen aankleven, bovendien tot een minimum beperkt. Het Bondsbureau geniet een groote mate van vertrouwen bij de leden. Dit is ongetwijfeld van groot belang, evenals het feit, dat de uitvoering van de verschillende maatregelen ondanks de omstan digheid, dat een betrekkelijk gering aantal functionarissen op het Bondsbureau werkzaam is, steeds vlot en naar wensch verloopt. Zij hier aan toegevoegd, dat de Bondsdirecteur voor een groot deel in beslag werd genomen door de vele conferenties, welke in het afgeloopen jaar moesten worden gehouden, mede als gevolg van het feit, dat het Overgangsbesluit het toezicht op de vestiging van nieuwe zaken wederom in handen van het Hoofdbestuur heeft gelegd. In het bijzonder heeft de voorbereiding van de wijziging van Statuten en Reglementen den Bondsdirecteur in het afgeloopen jaar voor een hoogst verantwoordelijke taak geplaatst. Officieel Orgaan Voor het eerst is het Officieel Orgaan, hetwelk op het Bonds- 102

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 102