woordigers van de filmverhuurders in deze commissie moeten zitting nemen. De buitengewone ledenvergadering del. 18 October was gewijd aan de voorgestelde wijzigingen in de diverse reglementen, terwijl tevens een feestcommissie werd benoemd ter herdenking van het vijftienjarig bestaan der afdeeling, bestaande uit de Heeren: L. Groen, R. Minden en J. Wessel. Het op 11 December gehouden feestdiner was zéér geslaagd. Vrijwel alle leden namen er aan deel. Als gasten waren aanwezig de heeren D. van Staveren. Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, Voorzitter en Deden-exploitanten van het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, benevens de Bondsdirecteur, de heer A. de Hoop. De op Maandag 13 December gehouden receptie werd zeer druk bezocht. Ook van officieele zijde gaf men blijk van belangstelling. Behalve de redevoeringen van den Bondsvoorzitter en vertegen woordigers van plaatselijke afdeelingen van den N.B.B, werd o.a. het woord gevoerd door Wethouder Boekman. De huishoudelijke Commissie van de Centrale Filmkeuring was vertegenwoordigd dooi den Heer Gerritsen. Het Bestuur stelt een dergelijke wijze van medeleven ten zeerste op prijs, waarin het tevens een erkenning ziet van den door de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders verrichten arbeid. In de buitengewone ledenvergadering van 27 December werd wegens bedanken van den heer G. H. Witmondt als bestuurslid gekozen de heer J. de Wind. Gedurende het afgeloopen jaar vonden 10 Bestuursvergaderingen en 9 ledenvergaderingen plaats. Bestuursvergaderingen werden gehouden op 9 Januari, 30 Januari, 12 Februari, 9 April, 24 April, 19 Juni, 26 Juli, 4 October, 11 October en 27 December. Ledenvergaderingen vonden plaats op 9 Januari, 30 Januari. 20 Februari, 24 April, 3 Juli, 5 Juli, 26 Juli, 18 October en 27 December. Het bestuur onzer Afdeeling is thans als volgt samengesteld: D. v. d. Berg, Voorzitter; C. S. Roem, Vice-Voorzitter; J. Wessel, Secretaris; L. Groen, Penningmeester; J. de Wind, Commissaris. Onze afdeeling is in het Hoofdbestuur vertegenwoordigd door de Heeren D. v. d. Berg, C. S. Roem, J. Wessel en L. Groen, terwijl de heeren D. v. d. Berg en C. S. Roem deel uitmaken van het dage- lijksch Bestuur van den Bond. Door het Hoofdbestuur werden als leden-filmverhuurders van de Commissie van Geschillen benoemd de heeren J. L. Paerl. L. Katz 108

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 107