toegangsbewijzen voorzien van foto's aan commissarissen, verwanten van directies en personeelen der Amsterdamsche bio scooptheaters. Aan de uitvoering dezer regeling waren echter zoovele bezwaren verbonden, dat hiertoe nog niet kon worden overgegaan. Ook het afgeloopen jaar kenmerkte zich door een voortreffelijke verstandhouding met alle gemeentelijke overheidsinstanties, waar bij meer in het bijzonder betrokken zijn het Gemeentebestuur, de Plaatselijke Commissie van Toezicht op de Bioscopen, de Politie, de Brandweer en de Inspectie van de Vermakelijkheidsbelasting. Op verzoek van het Bureau tot Bestrijding van de Werkloosheid te Amsterdam, werd de film „Amsterdam bouwt aan zijn toekomst" in de Amsterdamsche bioscopen vertoond. Aan den Burgemeester van Amsterdam zond het Afdelings bestuur een gedocumenteerde klacht over het veelvuldig uitreiken van bioscoopvergunningen buiten de Bioscoopwet om. Met den Hoofdcommissaris van Politie werd overleg gepleegd over het toelaten van publiek tot de Amsterdamsche bioscopen na het middernachtelijk uur op nationale feestdagen. Bij den Commandant van de Brandweer Dracht het Afdee- lingsbestuur zijn bezwaren naar voren tegen een door de Brand weer aan het begin van het jaar gestelden eisch aan de leden, om drie maal per jaar voor eigen rekening controle te laten instellen op de in de bioscopen aanwezige electrische transparanten, treden en noodverlichtingsinstallatie en daaromtrent telkens een verkla ring door een door de G.E.W. erkenden installateur te laten afgeven. Met het Hoofdbestuur, den Afdeelingsraad en alle Afdeelingen van den Bond onderhield het Afdelingsbestuur de meest aange name verhoudingen. Vaak werd over organisatorische- en bedrijfs- aangelegenheden met de onderscheidene Bondsinstanties op pret tige wijze van gedachten gewisseld. Meer speciaal werd daarbij aandacht geschonken aan de inmiddels tot stand gekomen statuten wijziging, die een nieuw orgaan in den Bond, met name den Leden raad, heeft geïntroduceerd, aan de hiervoor reeds besproken prijzen- reglementen, alsmede aan de expiratie van het Nieuwe Leden- en Zakenbesluit en de vervanging daarvan door het z.g. Overgangs- bcsluit. 118

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 117