In het verslagjaar werden ook onderhandelingen gevoerd met den Amsterdamschen Bestuurdersbond over de uitgifte van bio- scoopkaarten aan werkloozen, waarvan wekelijks eenige honderden beschikbaar worden gesteld, alsmede met het Bestuur van de Afdee- ling Amsterdam van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond, met betrekking tot de arbeidsvoorwaarden voor operateurs in één der Amsterdamsche bioscopen. Met de Directie van het „Algemeen Handelsblad" werd over eengekomen de overeenkomst betreffende een speciaal advertentie tarief voor de Amsterdamsche bioscopen weer met één jaar te ver lengen. Ook de overeengekomen advertentieprijzen van het dagblad ..Het Volk" bleven na gevoerd overleg gehandhaafd. De directie van „De Telegraaf" bleek niet tot eenige tegemoetkoming bereid, hetgeen het Afdeelingsbestuur aanleiding gaf met de leden mid delen te beramen, om ten spoedigste wijzgiging in den bestaanden toestand te brengen. Er werden in het afgeloopen jaar 15 Bestuurs- en 8 Ledenver gaderingen gehouden. In de Jaarvergadering werd in de plaats van de heeren H. Bol- longino en J. Kroonenberg resp. tot Secretaris en Penningmeester gekozen de heeren A. P. du Mée en J. ter Linden. Zoowel Bestuur als leden betreuren het, dat de heer Kroonen berg, die sedert de oprichting van de Afdeeling Amsterdam onaf gebroken Bestuurslid was, het Bestuurscollege heeft moeten ver laten, wegens verwisseling van zijn functie van bioscoopexploitant met die van filmverhuurder. Wij brengen dezen voortreffelijken strijder voor de belangen van het Amsterdamsche bioscoopbedrijf een eeresaluut en paren daar aan tevens onze beste wenschen voor een groot zakelijk succes in zijn nieuwe onderneming. De Jaarvergadering van den 2den Maart verschafte onzen leden nog een klein geldelijk voordeel, daar op voorstel van het Afdee lingsbestuur de contributie verlaagd werd tot ƒ125.voor de eerste klasse, 75.voor de tweede klasse, 50.voor de derde klasse, 35.voor de vierde klasse en 25.voor de vijfde klasse. Voorheen bedroeg de contributie, verdeeld over zes klas sen f 140.—, ƒ90.—, ƒ70.— ƒ55.—, ƒ35.— en ƒ25.—. Het stemt ons in het bijzonder tot verheugenis, dat in het afge loopen jaar herdacht kon worden, dat tien jaar geleden door de 119

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 118