Afdeeling Rotterdam JAARVERSLAG OVER 1937 Volgens art. 13 van het Afdeelingsreglement heb ik de eer U verslag uit te brengen over het jaar 1937, in welk verslag ik de voornaamste verrichtingen onzer afdeeling uiteenzet. De algemeene economische opleving, die zich over 1937 te Rot terdam heeft geuit, is in geenen deele in de Rotterdamsche amuse- mentsbedrijven tot uiting gekomen, in tegendeel. Alhoewel het aantal zeeschepen van vreemde nationaliteit in 1937 belangrijk uitging boven dat van 1936 en het Rotterdamsche scheepsbouw bedrijf voortdurende bezetting van zijn werven had, zoodat de werkloosheid daardoor aanzienlijk daalde, hebben het Rotterdam sche amusementsbedrijf en de bioscoop-theaters hiervan niet ge profiteerd. En dit toch, terwijl de activiteit van onze Rotterdamsche bioscoop-exploitanten zeer hoog is opgevoerd. De Harmonie Bioscoop van den heer Van 't Hof werd geheel verbouwd en gerestaureerd, het Prinses theater werd door den heer Chermoek in 1937 eveneens gerestaureerd en het Ooster theater, waarvan de exploitatie in September van dit jaar door den heer J. C. Drogterom werd overgenomen, werd op eenvoudige maar dege lijke wijze aan de moderne interieuren aangepast. Het Rotterdamsche bioscooppubliek vindt dus zeer zeker te Rot terdam voortreffelijk ingerichte bioscoop-theaters in alle prijzen- klassen. Het mij ter beschikking staande cijfermateriaal, zoo welwillend altijd door de Afd. Statistieken der Gemeente Rotterdam te mijner beschikking gesteld, spreekt geen verheugende taal. Kon ik het vorige jaar spreken van een tot stilstand komen van de steeds dalende lijn der bruto-recettes van de Rotterdamsche bioscopen en zelfs wijzen op een kleinen vooruitgang, thans heb ben wij over 1937 weer een groot deel van dezen vooruitgang moeten inboeten. Wanneer wij het cijfermateriaal nader beschouwen, dan blijkt dat er met uitzondering van den allergoedkoopsten toegangsprijs te Rotterdam en wel in de prijsklasse van 025 cents, een belang- 126

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 125