heeft om te komen tot de vestiging van een Nederlandsche geluids film-industrie, mag als voldoende bekend worden geacht. De juiste oorzaken te bespreken van het mislukken der ondernomen pogingen, is in dit overzicht niet aan de orde. Meerdere leden hebben tot het Afdeelingsbestuur het verzoek gericht stappen te willen ondernemen, bij de leveranciers van stookolie, om te geraken tot een overeenkomst ter limiteering van den prijs der stookolie. De onrustbarende stijging der stookolie-prijzen heeft reeds tot gevolg gehad, dat eenige leden besloten de onderhavige stookolie installaties te laten ombouwen tot cokes-installaties. Inmiddels worden onderhandelingen gevoerd met de betreffende leveranciers, met het doel door collectieven inkoop te geraken tot levering op goedkoopere basis. De huidige electriciteitstarieven vormden in vele vergaderingen een punt van bespreking. Ons Bestuur confereerde eenige malen met de bevoegde personen van het Gem. Electrisch Bedrijf met het doel te komen tot een herziening in gunstigen zin van de bestaande tarieven. Voorstellen zijn in voorbereiding. Omtrent het resultaat der komende besprekingen kan van zelfsprekend nog niets definitief medegedeeld worden. Vertrouwd wordt echter, dat het Afdeelingsbestuur er inderdaad in zal slagen gunstiger voorwaarden te bedingen. Met voldoening kan worden geconstateerd, dat de verhouding tot Hoofdbestuur, Afdeelingen en Autoriteiten gedurende 1937 zeer bevredigend was en dat derhalve verwacht mag worden, dat de samenwerking met de betreffende instanties ook in 1938 in het belang van alle leden zal worden voortgezet. Reeds in de Jaarvergadering 1936 werd melding gemaakt van de geringe belangstelling voor de vertooning van de wetenschappe lijke en cultureele films bij de Zondagochtend-voorstellingen. Een nader ingesteld onderzoek heeft aangetoond, dat de 'belangstelling voor deze voorstellingen zich gedurende 1937 helaas verder in dalende lijn bewogen heeft. Teneinde den aanhoudenden druk der tijdsomstandigheden te weerstaan, heeft ons Bestuur in de laatstgehouden bestuursverga deringen besloten spoedig voorstellen bij de Leden-vergadering in te dienen, welke ertoe zullen moeten leiden de exploitatiekosten 138

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 137