Bondsreglement, het Uniform Bondsreglement, het Reglement van de Plaatselijke en Provinciale Afdeelingen van Exploitanten, het Arbitrage-Bondsreglement, het Bondsreglement op het Bonds orgaan, het Filmbeurs-Bondsreglement, het Bondsreglement op de Weerstandskas, e.d. Bedrijfsreglementen zijn reglementen, waardoor meerdere leden vereenigd worden uitsluitend vanwege de bedrijven, welke zij uit oefenen, alsmede die, waarbij aan leden verplichtingen worden opgelegd, die uitsluitend of in hoofdzaak betreffen de uitoefening hunner bedrijven. Hiertoe behooren: Reglementen, waarbij de ver schillende Bedrijfsafdeelingen worden gevormd en geregeld, het Bedrijfsreglement op het Naamregister, het Bedrijfsreglement, houdende Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films, e.d. Mocht er verschil van inzicht ontstaan of een taak of rechts bevoegdheid behoort tot de Algemeene Ledenvergadering of den Ledenraad, dan wordt hierin met uitsluiting van den Burgerlijken Rechter in eerste en hoogste instantie beslist door de Voorzitters van het Hoofdbestuur, van de Commissie van Geschillen en Raad van Beroep, resp. bij ontstentenis van een hunner door den Vice- Voorzitter van het betreffende college en zulks bij meerderheid van stemmen, na daartoe in vergadering te zijn bijeengeroepen door den Voorzitter van het Hoofdbestuur. Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat de nieuwe Statuten overigens in vele verbeteringen voorzien en geheel zijn aangepast aan de gewijzigde omstandigheden. Wij meenen in dit verslag echter te kunnen volstaan met ver melding van de voornaamste kenmerken, waardoor zij zich van de tot dan toe geldende Statuten onderscheiden. Op 16 Augustus is het door de Buitengewone Ledenvergadering van 2 Augustus goedgekeurd voorstel tot wijziging met een bege leidend request aan Hare Majesteit de Koningin gezonden met verzoek daarop de Koninklijke Bewilliging te willen verleenen. Aan het eind van het verslagjaar was hierop nog niet beschikt. 13

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 13