in het afgeloopen jaar in het leven onzer afdeeling hebben voor gedaan. Vreugde en leed, volgen ook hierin elkander op, vloeien als 't ware in één, zooals wij dat in ons eigen leven ondervinden en overal rondom ons heen kunnen waarnemen. In Augustus verloor bij een vreeselijke cabinebrand de heer F. Tersteeg, eigenaar van het Alcazar Theater te Helmond tezamen met zijn dochter het leven. Onze afdeeling heeft op het graf van beiden een monument doen plaatsen om hun nagedachtenis blijvend te eeren. Bovendien heeft zij een werkzaam aandeel genomen in de actie tot steun van de nagelaten betrekkingen van wijlen den heer Tersteeg. De exploitatie van het Alcazar Theater is inmiddels overgeno men door de Combinatie van MeelGebrs. Hirschberg, die kort tevoren de exploitatie der beide andere te Helmond gevestigde theaters, n.1. Centraal en Scala, van den Heer Kroonenberg had den overgenomen. Op 3 September vierde onze Afdeelingsvoorzitter, de Heer Peters, zijn zilveren bedrijfsjubileum. Bij deze gelegenheid heeft onze afdeeling haar dank betuigd voor de groote diensten, die onze voorzitter aan onze afdeeling heeft bewezen en getuigd van de hartelijke toegenegenheid, die alle leden onzer afdeeling onzen blijmoedigen voorzitter toedragen. Op uitnoodiging van de firma Gebr. v. d. Bergh te Oss heeft onze afdeeling een prachtig geslaagde excursie gemaakt naar de bekende tapijtfabrieken dezer firma. Deze excursie was uitermate leerzaam en heeft bovendien den band tusschen de leden onderling door den aangenamen, gemoe- delijken toon, die er heerschte, op bijzondere wijze versterkt. Vervolgens is onze afdeeling tweemaal opgetreden als gast- vrouwe voor de afdeelingen het Westen en Het Centrum, die beide op verschillende tijdstippen een bezoek brachten aan de Philips' Fabrieken te Eindhoven. Op 't einde des jaars ontviel onze afdeeling nog het trouwe lid, de Heer Dirix, eigenaar van het Hollandia Theater te Beek (L.). Onze afdeeling heeft zich op passende wijze op zijn begrafenis doen vertegenwoordigen. Zijn nagedachtenis zal bij onze afdeeling en onze leden in aangename herinnering blijven. 143

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 142