Afdeeling „Het Centrum" JAARVERSLAG OVER 1937 De Bondsvoorzitter heeft bij de intrede van dit jaar prettige woorden gesproken over den algeheelen toestand in Nederland. Wij zouden, zoo zeide de Voorzitter, staan op den drempel van een periode van verbetering. Ongetwijfeld zijn voor velen deze woorden tot een grooten steun geweest in het afgeloopen jaar. Van een verbetering in den algeheelen toestand viel. helaas, niets te bemerken. Tóch zijn de leden dankbaar geweest voor het opti mistisch geluid van den Bondsvoorzitter. Immers heeft een ieder nog intensiever weerstand geboden aan de steeds slechter wor dende conjunctuur, door meer acht te geven op zijn programma's, door zijn reclame be .-zorgen, door zijn kosten nog meer te drukken, enz. Hierdoor is een duidelijk waarneembare rationalisee ring waar te nemen van de bedrijven in de afdeeling „Het Cen trum". Ondanks den minder gunstigen toestand gingen vele exploi tanten er toe over om hun theaters te verbeteren en te verfraaien. Wij schrijven dit toe aan de energie der leden zelf, welke energie mede oorzaak is, dat de teruggang van de recettes niet evenredig is aan den achteruitgang van de conjunctuur. Zelfs zien wij dat enkele theaters erin geslaagd zijn hun recettes in het afgeloopen jaar op te voeren, tot zelfs 10 meer dan het vorige jaar. Het belangrijkste voorval voor de afdeeling in het bijzonder en voor den Bond in het algemeen mag wel genoemd worden, dat het Raadsbesluit inzake de verhooging op de vermakelijkheidsbelasting in de Gemeente Haarlem, door de Kroon niet werd goedgekeurd. Een aanvraag van een lid, om zijn theater te mogen verplaatsen naar een ander stadsdeel, waardoor het karakter van de zaak zou veranderen, werd door den Bond afgewezen. De architect evenwel, die het nieuwe theater zou bouwen, doet het bij de Gemeente voor komen, als zouden de onderhandelingen met den Bond nog niet definitief zijn geëindigd. Te Velsen is vergunning gegeven tot het bouwen van een nieuwe bioscoop. Omtrent de motieven, die hebben geleid tot het geven 145

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 144