het Hoofdbestuur, medegedeeld, dat opheffing der afdeeling niet mogelijk was. De verwachting is, dat de vergaderingen der afdeelingen binnen kort beter bezocht zullen worden; immers verschillende onderwer pen zullen behandeld worden in den eerstdaags op te richten Leden raad en niet meer op de algemeene vergaderingen van den Neder- landschen Bioscoop-Bond, zoodat zij, die wenschen en verlangens willen uiten, dit wel op de vergaderingen der afdeelingen moeten doen, opdat de afgevaardigden naar dezen Ledenraad van hun uitingen kunnen kennis nemen, Intusschen kan gezegd worden, dat zij, die wegbleven van onze vergaderingen, groot ongelijk hadden. Die trouw zijn opgekomen, hebben kunnen ervaren, hoe hun belangen bepleit zijn èn bij den Afdeelingsraad èn op de algemeene vergaderingen. Een woord van hulde en dankbaarheid moge hier geschreven worden aan het adres van onze afgevaardigden in den Afdeelingsraad. Laat men toch bedenken, dat ontwerpen van reglementen ter bestudeering worden gezonden naar de leden der afdelingsbestu ren; de bestuursleden willen gaarne weten, wat er onder de exploi tanten leeft en v/af. hun verlangens en bezwaren zouden kunnen zijn. En dit kan alleen dan, als de leden trouw de vergaderingen bezoeken. In de meergenoemde vergadering van 18 Maart is o.a. besloten, van de leden te heffen als afdeelingscontributie slechts 5 van het contributiebedrag, verschuldigd aan den Nederlandschen Bio scoop-Bond, zulks behoudens goedkeuring van het Hoofdbestuur, hetwelk echter meedeelde, dat reglementair de afdeelingscontributie minstens 10 moet zijn. Hiertoe is op de vergadering van 14 Sep tember besloten. In dezelfde vergadering van 18 Maart is door alle aanwezigen aan den secretaris verzocht, als zoodanig te willen aanblijven. De Secretaris, de heer W. den Hertog Az., deelde als zijn meening mede, dat een dergelijke, z.i. gewichtige functie, moest zijn in han den van iemand, die het bioscoopbedrijf niet als een nevenbedrijf uitoefende, zooals bij hem wel het geval was; hij verklaarde zich niettemin bereid, de functie te zullen blijven waarnemen tot de vol gende vergadering. Deze vergadering is gehouden op 14 Septem ber; alsdan is tot bestuurslid herkozen de heer F. J. de Jong te Gorichem en in de vacature-Den Hertog gekozen de heer H. Hartwijk te Voorburg. Met instemming van de vergadering heeft de voorzitter den aftredenden Secretaris bedankt voor zijn stoeren arbeid in het belang der afdeeling. 148

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 147