REGLEMENTSHERZIENING Als uitvloeisel van de wijziging der Statuten behoefden verschil lende Reglementen van den Bond eveneens herziening. Het meest urgent was de herziening van die reglementen, die in werking moesten treden, zoodra de Koninklijke Goedkeuring op de gewijzigde Statuten zou zijn afgekondigd. Deze gewijzigde, resp. nieuwe reglementen waren: het Algemeen Reglement, het Arbitrage Reglement, het Reglement inzake levering van films en Lijst van Geen Bezwaar, de Reglementen voor de filmfabrieken, filmproductiezaken, filmimportzaken en filmverhuur kantoren, alsmede voor de permanente en reizende bioscopen. Op 25 Mei werden deze reglementen in eerste lezing door het Hoofdbestuur behandeld om in de vergadering van 12 Juli na tweede lezing in concept te worden vastgesteld. Hoewel de bedrijfsreglementen onder de nieuwe Statuten zullen moeten worden goedgekeurd door den Ledenraad, lag het aan vankelijk in de bedoeling vooralsnog zoowel de Bedrijfs- als de Bondsreglementen, voorzoover hier genoemd, aan de goedkeuring van de Algemeene Ledenvergadering van den Bond te onder werpen. Inmiddels ontving het Hoofdbestuur van het Bestuur der Be drijfsafdeling Filmverhuurders het verzoek om de concepten van nieuwe reglementen, die in de op Maandag, 8 November, te houden Ledenvergadering aan de orde waren gesteld, niet te behandelen, behoudens het concept-Algemeen Reglement en het concept- Arbitrage-Reglement. Het Afdeelingsbestuur was n.1. van meening, dat er de voorkeur aan gegeven moest worden het Overgangsbesluit van 1 Februari 1937 te continueeren en met de behandeling van de concepten voor het Reglement inzake levering van films en Lijst van Geen bezwaar, de Reglementen voor de filmfabrieken, filmproductiezaken, film importzaken en filmverhuurkantoren, en het Reglement voor de permanente en reizende bioscopen te wachten tot de Ledenraad in functie zou zijn getreden en zich daarover zou hebben uitgespro ken. Dit verzoek werd ondersteund door de Afdeeling Amsterdam. Het Hoofdbestuur besloot daaraan te voldoen, zoodat het agenda punt inzake de behandeling van de vorenvermelde Bedrijfsregle menten van de agenda werd afgevoerd. In de Ledenvergadering van 8 November zijn derhalve uitslui tend aan de orde gesteld het Algemeen Reglement en het Arbitrage- Reglement, welke reglementen, behoudens wijzigingen van onder- 14

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 14