Afdeeling „Het Noorden" JAARVERSLAG OVER 1937 Op 31 December 1937 bedroeg het aantal leden 25 met 34 aan gesloten theaters. Het bestuur is samengesteld als volgt: G. Milius, Voorzitter; P. J. v. d. Stap, Vice-Voorzitter; J. P. Rust, Secretaris; S. Zondervan, Penningmeester; J. Hollemans Jr, In den afdeelingsraad is 't Noorden vertegenwoordigd door den Voorzitter en den Secretaris. In de Prijzen-Commissie door den Secretaris. In het afgeloopen jaar werden 4 ledenvergaderingen en 2 bestuursvergaderingen gehouden. Vele belangrijke besluiten werden door den Nederlandschen Bioscoop-Bond genomen. Ik behoef slechts te wijzen op het Mini- mum-prijzen-reglement en de Statutenwijziging. In het Jaarverslag van den Nederlandschen Bioscoop-Bond zul len de belangrijke gebeurtenissen en de vele gewichtige besluiten ongetwijfeld een belangrijke plaats innemen, zoodat ik meen met een verwijzing hiernaar te mogen volstaan. Door de Groningsche exploitanten werden pogingen gedaan het Gemeentebestuur te bewegen cultureele en dergelijke films vrij te stellen van vermakelijkheidsbelasting of lager te belasten. De actie is op het oogenblik nog gaande. Op mij rust nog de droeve plicht het overlijden te memoreeren van den Heer Ph. Kessler te Leeuwarden. Zijn nagedachtenis zal door ons steeds in eere worden gehouden. Als nieuw lig trad toe Corso Theater te De Leek, Directeuren: H. Bisschop en T. Buursma. Mag ik dan eindigen met de hoop uit te spreken, dat 1938 een flinke opleving moge brengen en ieder lid moge medewerken den Nederlandschen Bioscoop-Bond sterk en gezond te houden. J. P. RUST, Secretaris. Groningen, Februari 1938. 151

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 150