Afdeeling „Het Oosten" JAARVERSLAG OVER 1937 In de maand Augustus overleed te Apeldoorn één van onze trouwste leden, de Heer A. Bunk, directeur van het Minerva Theater aldaar. Zijn ijver en zijn belangstelling voor alles wat den Bond betrof werd door bestuur en leden zeer op prijs gesteld. Hij ruste in vrede! In het afgeloopen jaar zijn vijf ledenvergaderingen gehouden. Door de verkiezing van den Heer Miedema tot lid van het Hoofdbestuur, werd de Heer Pinto in zijn plaats als lid van den Afdeelingsraad benoemd. Met voldoening kunnen we terugzien op de excursie van de leden naar de Philips-fabrieken te Eindhoven. Deze excursie heeft de belangstelling der leden getrokken en is als zeer geslaagd te beschouwen. Wij betreuren het, dat dit jaarverslag weinig optimistisch ge stemd kan zijn, want voor het overgroote deel onzer leden heeft dit jaar weer een verdere daling der inkomsten gebracht, met de daarmede gepaard gaande excessen op het gebied van de prijzen politiek der leden. Een reglement om deze excessen den kop in te drukken werd een harde noodzaak voor het bedrijf. Zoo is het jaar 1937 het jaar van het Minimum-Prijzen-Reglement geworden. De gevolgen van de slechte tijden openbaren zich in de verschil lende zaken, waar exploitanten niet over voldoende bedrijfskapitaal beschikken, zoodat vaak de meest noodzakelijke verbeteringen aan cabine-inhoud en theaterinrichting achterwege moeten blijven. Dan is er nog een vraagstuk, dat sommigen in verband met onze exploitaties willen brengen, n.1. televisie. Wanneer wij bedenken, dat onze journaalfabrieken in enkele uren een actualiteit voor vertooning gereed maken, die daarna door de aanstaande reorganisatie der spoorwegen in korten tijd naar elke belangrijke plaats in Nederland in een minimum tijd kan wor den vervoerd, terwijl belangrijke gebeurtenissen doorgaans plaats 152

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 151