Omtrent de regeling, welke ten aanzien van het vertoonen van reclameplaten en reclamefilms ten behoeve van liefdadigheids instellingen en andere vereenigingen is getroffen, is reeds het noo- dige medegedeeld in het vorig jaarverslag, zoodat op de details van deze regeling niet nader behoeft te worden ingegaan. Eenige malen heeft het Bestuur den leden te dezer zake geadviseerd. Het heeft echter geweigerd medewerking te verkenen aan de gratis vertooning van een filmpje van de Nederlandsche Heide Maatschappij, aangezien deze Maatschappij in staat moet worden geacht voor de vertooning van haar reclamefilms een vergoeding te betalen. Wel was het Bestuur van meening, dat de vertooning van het betreffende filmpje tegen gereduceerden prijs kon geschie den, waarvoor een voorstel is gedaan, hetwelk echter door de Heide Maatschappij van de hand is gewezen. Het Bestuur heeft in studie genomen een plan tot het vaststellen van algemeene bepalingen en voorwaarden voor de verpachting van bioscoopreclame. Het is echter de vraag, of de tijd voor het vaststellen van dergelijke algemeene verpachtingsvoorwaarden wel rijp is en het Bestuur is dan ook van meening, dat voorshands ieder lid de vrijheid moet behouden zijn eigen voorwaarden in overleg met de bioscoopdirecties vast te stellen. Daarbij is aan het Secre tariaat opgedragen de leden ten aanzien van de vaststelling dezer voorwaarden desgewenscht van advies te dienen. Op aandrang van het Bestuur der Haagsche Afdeeling van den ierlandschen Bioscoop-Bond heeft het Bestuur geïntervenieerd terzake van een tusschen twee leden der Vereeniging gerezen kwestie, welke ook voor de bioscoopdirecties onaangenaamheden veroorzaakte. Dank zij deze interventie werden eenige misverstan den opgehelderd, zoodat het Bestuur het vertrouwen koestert, dat de verstandhouding tusschen deze twee leden een blijvende ver betering heeft ondergaan. In het jaar 1937 zijn twee ledenvergaderingen gehouden, respec tievelijk op 30 Maart en op 2 September. De vergadering van 30 Maart was geheel gewijd aan de behandeling van de met den Nederlandschen Bioscoop-Bond aan te gane arbitrage-overeen komst. De vergadering van 2 September stond in het teeken van de verleende Koninklijke Goedkeuring van de Statuten der Vereeni- 157

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 156