onderscheid wordt gemaakt tusschen voorstellingen van gewone permanente bioscopen en journaaltheaters, en voorstellingen van reizende bioscopen. Verder zijn aangegeven de vereischten, waaraan de vaststelling van minimumprijzen moet voldoen, de procedure dezer vaststelling, de samenstelling van de Prijzen-Commissie, de taak dezer Com missie, beroepmogelijkheid, toezicht op de naleving en straf bepalingen. In de ledenvergadering van 12 Juli werd het reglement tenslotte en nadat nog eenige artikelen waren geamendeerd, met nagenoeg algemeene stemmen goedgekeurd. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 2C van het reglement werden de leden van de Prijzen-Commissie, voorzoover zij een plaatselijke of provinciale afdeeling vertegenwoordigen, benoemd door de betreffende afdeeling en voorzoover zij de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders vertegenwoordigen, door deze Bedrijfsafdeeling. De Voorzitters van den Afdeelingsraad en van de Bedrijfsafdee ling werden als zoodanig Voorzitter en Plaatsvervangend Voorzitter van de Prijzen-Commissie. Toen de Commissie op Maandag 9 Augustus door den Vice- Voorzitter van het Hoofdbestuur, den heer C. S. Roem, werd geïnstalleerd, was de samenstelling dezer Commissie als volgt: de heeren S. J. Kinsbergen, Voorzitter, D. v. d. Berg, Vice-Voor zitter, E. Alter, van Bentum, J. van Bommel. H. Gerschtanowitz. L. J. Lievenboom, A. P. du Mée, P. Rust en A. H. L. Zümdick, leden-exploitanten, en de heeren L. Katz, R. Minden, Ch. Peere boom en G. H. Witmondt, leden-filmverhuurders. Ter vervanging van den Bondsdirecteur is als Secretaris aan de Commissie toe gevoegd de heer J. G. J. Bosman, assistent van het Bondsbureau. De P. C. Colleges, als bedoeld in artikel 3 van het Minimum- Prijzen-Reglement, werden als volgt samengesteld: Voor de gemeente Amsterdam A. P. du Mée en R. Minden, voor de gemeente Den Haag E. Alter en Ch. Peereboom, voor de gemeente Rotterdam H. Gerschtanowitz en L. Katz, voor de ge meenten, behoorende tot het ressort van de Afdeeling „Het Zuiden". A. H. L. Zümdick en Ch. Peereboom, voor de gemeenten behoo rende tot het ressort van de Afdeeling „Het Westen", J. van Bommel en R. Minden, voor de gemeenten behoorende tot het ressort van de Afdeeling „Het Oosten", L. J. Lievenboom en L. Katz, voor de gemeenten behoorende tot het ressort van de Afdee ling „Het Centrum", J. van Bentum en G. H. Witmondt en voor 19

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 19