excessen zijn weggenomen, terwijl zooal geen verhooging, dan toch stabilisatie van den gemiddelden entreeprijs mag worden verwacht. Op het Bondsbureau is van alle vaststellingen van de verschil lende P. C. Colleges een kaartsysteem ingericht, hetgeen eenerzijds administratief noodzakelijk was en anderzijds aan het Hoofdbestuur voor het eerst tijdens het bestaan van den Bond een volledig overzicht geeft over de minimumentreeprijzen en de uitgifte van raambiljetten door het bioscoopbedrijf in ons land. Een Prijsbescherming-Reglement Bij de beraadslagingen over het Minimum-Prijzen-Reglement speelde de kwestie van het verstrekken van reductie op den entree prijs, gelijk wij reeds gezien hebben, een groote rol. Het onderzoek, dat het Hoofdbestuur vervolgens heeft ingesteld. heeft uitgewezen, dat door vele zaken reductie op den entreeprijs werd verleend, bij wijze van diploma's, couponboekjes, tegemoet koming in vervoerkosten, of wel van het combineeren van entree biljet voor heer en dame, voor groepen, of voor meerdere voorstel lingen, alsook door het uitgeven van z.g. zomerkaarten. Deze reducties werden in massa toegestaan, niet alleen aan sigarenwinkeliers of kapperszaken, aan café- en hotelhouders, ver eenigingen, organisaties, departementen, ambtenaren, abonnees van periodieken, etc, doch eveneens aan het publiek door verspreiding huis aan huis. Dit euvel, dat reeds grootere afmetingen had aangenomen, dan menigeen had verwacht, bleek in omvang toe te nemen, zoodra het Minimum-Prijzen-Reglement in werking was getreden. De verstrekking van deze reducties was met dit reglement niet in strijd, doch het lag voor de hand, dat zulks wel in strijd was met de standing van het bedrijf, met een reëele bedrijfsvoering en met het algemeen zakelijk belang van de leden, terwijl het Minimum- Prijzen-Reglement hierdoor gevaar liep zijn doel voorbij te schieten. Door het verleenen van reductie op de toegangsprijzen voor de betere rangen werd immers de indruk gevestigd, dat een filmvoor stelling voor iederen prijs toegankelijk was en werd dus haar waarde tot een bagatel verlaagd. Bovendien moest het geven van vrijkaarten onbillijk worden ge acht tegenover de rest van het publiek, dat den vollen entreeprijs moest betalen, welk publiek den entreeprijs voor de bioscoop van zelfsprekend veel te hoog zou gaan vinden, zoodra het van vrienden en kennissen vernam, dat zij beschikten over reductiebiljetten of vrijkaarten. 22

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 22