Filmverhuurders is op voorstel van het Hoofdbestuur in de Leden vergadering van 8 November besloten het Overgangsbesluit van kracht te-doen zijn totdat de Ledenraad zich daarover zal hebben uitgesproken, zulks met het oog op de bij dezen Raad in te dienen concept-bedrijfsreglementen, nadat de Koninklijke Goedkeuring op de Statuten verkregen is. Toezicht op de naleving Het ligt voor de hand, dat de statutaire plicht van het Hoofd bestuur om toe te zien op de naleving van Statuten, Reglementen en Besluiten van den Bond met betrekking tot het onderhavig besluit van groot gewicht was. In tegenstelling met de vorige besluiten inzake vestiging van nieuwe ondernemingen, bij welker toepassing zich slechts een over treding had voorgedaan, zijn in het afgeloopen jaar helaas eenige gevallen geconstateerd, waarbij het Overgangsbesluit van 1 Fe bruari 1937 overtreden werd, terwijl in één geval moest worden opgetreden op grond van publicaties in de dagbladpers, die zeer sterk den indruk vestigden, dat door een lid zonder toestemming van het Hoofdbestuur tot stichting van een nieuwe bioscoop zou worden overgegaan. Met betrekking tot dit laatste geval zij vermeld, dat de Afdeeling Amsterdam op 5 Maart het Hoofdbestuur erop geattendeerd h. dat een lid plannen had tot den bouw van een bioscoop te Amster dam: tevens heeft deze Afdeeling toen aan het Hoofdbestuur ge vraagd, welke stappen dit College in verband met deze plannen zou ondernemen. Het Hoofdbestuur heeft hierop een onderzoek inge steld en eenige weken later de aandacht van het betreffende lid op deze geruchten gevestigd en het daaromtrent nadere inlichtingen gevraagd. Toen de hierop volgende correspondentie geen bevredigend ver loop had en het Hoofdbestuur inmiddels was gebleken, dat aan een architectenbureau hier te lande opdracht was gegeven een nieuw groot en zeer modern bioscooptheater te Amsterdam te bouwen, heeft het Hoofdbestuur opnieuw en wel instantelijk aan het betref fend lid verzocht de vraag te willen beantwoorden of het bereid was aan het Hoofdbestuur toestemming, als bedoeld sub B van het Overgangsbesluit d.d. 1 Februari 1937 te vragen, om in Amsterdam een bioscoop te mogen exploiteeren, tot den bouw waarvan aan een bepaalden architect opdracht was gegeven. 29

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 29