bedrijf werkzaam zijn, bewijst, dat het bedrijf als middel van be staan een rol in het maatschappelijk leven vervult. Hierbij dient in aanmerking te worden genomen, dat dit cijfer alleen melding maakt van hen, die in de bioscopen werkzaam zijn en niet van het personeel, dat verbonden is aan de verhuurkantoren, filmfabrieken en bedrijven, welke in min of meer verwijderd ver band met het film- en bioscoopbedrijf in betrekking staan. Reeds is besproken met het Centraal Bureau voor de Statistiek om de gegevens, welke voor de eerstvolgende uitgave per 1 Januari 1939 zullen verschijnen, zoodanig te doen zijn, dat de uitgave daardoor in belangrijkheid toeneemt. O.m. zal dan een inzicht worden gege ven in het totaal aantal bioscoopbezoekers van ons land en in de finantieele consequenties daarvan. DE FILMIMPORT In het verslag over 1936 wezen wij er reeds op, dat de voor- deelen, welke de ordeningsbesluiten aan de leden boden, in zekeren zin overschaduwd werden door het nadeel, ontstaan door een te ruim aanbod van films. Hoewel destijds werd medegedeeld, dat het de overtuiging van het Hoofdbestuur en van het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders was, dat mettertijd ook op dit gebied regelend door den Bond zou moeten worden opgetreden, ondanks dat deze colleges geenszins de moeilijkheden te dezen aanzien onderschatten, zulks mede met het oog op de weinig geluk kige ervaringen, hiermede in het buitenland opgedaan, is het in het afgeloopen jaar niet tot een dergelijk regelend optreden gekomen. Weliswaar maakte de aangelegenheid een punt van bestudeering uit, doch de materie moet dermate moeilijk geacht worden, dat hier niet zoo eenvoudig een oplossing kan worden gevonden. Niettemin is het vraagstuk geenszins zonder meer opzij gezet, doch blijft het de ernstige aandacht zoowel van het Hoofdbestuur als van het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders vragen. Het streven van het Hoofdbestuur blijft er dan ook op gericht alles te voorkomen, waardoor de import van films een uitbreiding zou kunnen ondergaan. Was reeds het jaar tevoren als gevolg van het Nieuwe Leden- en Zakenbesluit het filmverhuurbedrijf afge sloten, dit jaar heeft dit bedrijf dank zij het Overgangsbesluit van 1 Februari 1937 evenmin uitbreiding kunnen ondergaan. Zelfs heeft men de uitbreiding van de capaciteit der verschillende ondernemin- 35

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 35