ALGEMEEN OVERZICHT Met het jaar 1937 wordt, wanneer we het voor de gelegenheid althans rnet eenige weken verlengen, het twintigste levensjaar van den Nederlandschen Bioscoop-Bond afgesloten. En daarmede een afgerond geheel van twee decennia. Ongetwijfeld een verheugende omstandigheid, die ons in de verleiding zou kunnen brengen niet alleen het afgeloopen jaar, maar ook de voorafgaande jaren in oogenschouw" te nemen tot en met dat gedenkwaardige eerste, waarin de grondslag werd gelegd van het organisatorisch gebouw, dat aan ons bedrijf een zoo veilige en goede huisvesting biedt. Intusschen stond ons echter, dank zij het Bondsorgaan een meer doelmatige weg open om aan onze vreugde over de voleinding van het eerste twintig jarig tijdperk uiting te geven en in een dankbaar gestemde beschouwing het eerste moeilijke begin te memoreeren, alsook de beteekenis van den Bond en zijn ontwikkeling gedurende de laatste jaren te belichten. Het Officieel Orgaan is voor deze gelegenheid uitgedijd tot een omvangrijk gedenkschrift, waarin de nooden en belangen van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf, alsook de importantie zijner organisatie in een aantal waardevolle en instructieve artikelen van deskundige hand zijn uiteengezet. Bovendien zijn den leden in dit nummer tal van practische richt lijnen aan de hand gedaan. Zijne Excellentie de Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer H. van Boeyen, bood in een inleidend artikel den Bond zijn beste wenschen aan en drukte zijn erkentelijkheid uit over de goede harmonie, waarin de Bond samenwerkt met de Overheid. De heer D. van Staveren, Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring schreef er in over de ontwikkeling van het film- en bioscoopbedrijf in ons land; Professor Dr. H. W. C. Bordewijk, Hoogleeraar in de statistiek en staathuishoudkunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen, schonk ons door het neerschrijven van een sterk gedocumenteerd essay de voldoening, dat ons stand punt, sedert jaren ingenomen jegens een zoo evident bedrijfsbelang als dat, hetwelk met de fiscale lastenkwestie gemoeid is, gefundeerd bleek te zijn in de wetenschappelijke overtuiging van den schrijver 3

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 3