HET JEUGD VERBOD TE UTRECHT Een merkwaardige toestand is het b.v., dat de centrale leiding van de Katholieke Film Actie de redactie van het officieel orgaan dezer Actie niet met haar verantwoordelijkheid dekt en het is juist ook in dit orgaan, dat men zich meermalen grievend over het bedrijf heeft uitgelaten. Bedoelde uitlatingen, dikwijls ook gedaan in propagandaverga- deringen, zijn daarom juist zoo onredelijk en grievend voor het bedrijf, omdat zij kwamen van personen, waarvan het bekend is, dat zij nagenoeg niet met de werkelijkheid in het bedrijf op de hoogte zijn, noch met de moeiten, die zich in het bijzonder de exploitanten van bioscopen in de provincies Brabant en Limburg getroosten om hun programma's aan te passen aan de overgroote meerderheid van de bevolking, waaruit hun bezoekers voortkomen. Het is ons niet duidelijk, hoe men, wanneer er althans goede wil aanwezig is, er toe kan komen deze hatelijkheden aan het adres van het bedrijf voortdurend te debiteeren en derhalve vijandschap kweekt, waar het zoo goed mogelijk zou kunnen zijn met elkaar op goeden voet te leven, zulks in het belang van het bedrijf en ook in het belang van de Actie als zoodanig. De dwaze toestand, waarin de Utrechtenaren leven als gevolg van de daar ter plaatse geldende verordening, volgens welke kin deren beneden 14 jaar, behoudens dispensatie van Burgemeester en Wethouders, niet de bioscoop mogen bezoeken, is helaas nog steeds niet opgeheven. Het Gemeentebestuur kan tevreden zijn over de prompte na leving dezer verordening van de zijde van het bedrijf. Gelijk wij in het vorig verslag immers nog hebben kunnen ver melden, is er een besluit van Bondswege genomen, waardoor hef onmogelijk is geworden, dat te Utrecht voortaan nog bioscoop voorstellingen door kinderen zouden worden bijgewoond, ofwel in besloten kring kindervoorstellingen zouden worden gearrangeerd. Een van de eerste gevolgen van de Utrechtsche verordening was in het afgeloopen jaar, dat tijdens de feesten bij gelegenheid van het Prinselijk huwelijk aan alle kinderen beneden 14 jaar ter plaatse de vertooning is onthouden zoowel van de Bruidsfilm als van de reportage van het Prinselijk huwelijk. Een en ander heeft nog een incident opgeroepen, doordat het Utrechtsch Nieuwsblad meende te moeten opmerken, dat de bio- 57

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 57