WETGEVENDE- EN BESTUURSARBEID Als aanvulling van de vorige hoofdstukken, waarin verschillende onderdeelen van den wetgevenden- en bestuursarbeid van den Bond uitvoerig zijn behandeld, moge onderstaand een beknopte samen vatting volgen van de besluiten, in de verschillende ledenverga deringen genomen, alsmede van de werkzaamheden, welke het Hoofdbestuur in het afgeloopen jaar verder heeft verricht. Ledenvergaderingen In het afgeloopen jaar zijn vijf ledenvergaderingen gehouden tegen drie in 1936. Op Maandag, 1 Februari zijn de leden in een Buitengewone Spoed-vergadering bijeengekomen waarin met algemeene stemmen besloten is het Nieuwe Leden- en Zakenbesluit, dat op 17 Februari zou expireeren, te vervangen door het z.g. Overgangsbesluit. Nadat overeenkomstig een motie van de Bedrijfsafdeeling Film verhuurders het bepaalde sub D van het voorgesteld besluit in dier voege was gewijzigd, dat het besluit van kracht blijft, totdat door een andere ledenvergadering andere voorzieningen getroffen zijn, echter uiterlijk tot 1 September 1937, of, indien alsdan de Koninklijke Bewilliging op de inmiddels gewijzigde Statuten, welke vóór 1 September 1937 bij het Departement van Justitie zouden moeten zijn ingediend, nog niet zou zijn verkregen, tot op den dag, waarop deze Bewilliging zal zijn afgekondigd. Geschenk aan het Prinselijk Paar Verder werd op voorstel van het Hoofdbestuur besloten om ter bestrijding van de kosten, verbonden aan het aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana en Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernard aan te bieden huwelijksgeschenk het Hoofdbestuur te machtigen een door de vergadering vastgesteld bedrag uit de Bondskas te voteeren. Zij hieraan toegevoegd, dat intusschen de bouw van de filmzaal gereed gekomen is, en door het Hoofdbestuur aan Philips opdracht is gegeven tot de levering der apparatuur. Bovendien is zorg ge dragen voor een passende inrichting van het interieur, dat aan het einde van het afgeloopen jaar nagenoeg was voltooid. Voor de jaarvergadering, welke op Dinsdag, 30 Maart, in een der zalen van Hotel Krasnapolsky te Amsterdam werd gehouden, 76

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 76