vergadering bijeen. Deze vergadering werd door den heer Ham burger voor het eerst sedert zijn ziekte gepresideerd. In de plaats van den heer I. Cohen Barnstijn uit Utrecht, die om gezondheidsredenen was afgetreden, werd bij acclamatie tot lid van het Hoofdbestuur gekozen de heer S. J. Kinsbergen, direc teur van de NV. M.E.T.E.C, te 's-Gravenhage. Met het oog op de te voeren landelijke actie voor verlaging van vermakelijkheids- en personeele belasting voor de bioscopen werd met algemeene stemmen besloten aan den accountant van den Bond opdracht te geven tot het verzamelen van de noodige financieele gegevens, in verband waarmede aan het Hoofdbestuur tevens een crediet werd verleend en de leden op grond van art. 31 der Sta tuten verplicht werden de gegevens in kwestie te verstrekken. Nadat voorts een wijziging was aangebracht in het Minimum- Prijzen-Reglement, kwam in behandeling een voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van het Algemeen Reglement, alsmede van het Arbitrage-Reglement. Dit voorstel werd na uitvoerige discussie en nadat eenige amen dementen waren overgenomen, met algemeene stemmen goed gekeurd. Als gevolg van een desbetreffend verzoek van het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders werd besloten het Overgangs- besluit van 1 Februari 1937 van kracht te doen zijn totdat de Ledenraad, in te stellen ingevolge art. 30 der gewijzigde Statuten, zich daarover zal hebben uitgesproken. Dit besluit werd eveneens met algemeene stemmen genomen. Hoofdbestuursvergaderingen In de samenstelling van het Hoofdbestuur kwam in den loop van 1937 verandering. De heer S. Zondervan kon wegens gezond heidsredenen geen herbenoeming aanvaarden. In zijn plaats werd tot Hoofdbestuurder gekozen de heer Joh. Miedema. Na de jaarvergadering was het Hoofdbestuur als volgt samen gesteld: D. Hamburger Jr. te Utrecht, Voorzitter, C. S. Roem te 's-Gravenhage, Vice-Voorzitter, M. P. M. Vermin te Maastricht, Secretaris, W. K. G. van Royen, Amsterdam, Penningmeester, D. v. d. Berg te Amsterdam, gedelegeerde, I. Cohen Barnstijn te Utrecht, L. Groen te Amsterdam, Joh. Miedema te Deventer en J. Wessel te Amsterdam. In den loop van het jaar nam ook de heer I. Cohen Barnstijn om gezondheidsredenen als Hoofdbestuurder ontslag. In zijn 79

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 79