bedrijf een onbelemmerde uitoefening van hun werk te verzekeren tijdens het verloop der plechtigheden, zonder dat nochtans deze plechtigheden stoornis van een en ander zouden ondervinden. De voorstellen, welke in betrekking hiermede door genoemde vertegen woordigers van het Hoofdbestuur zijn gedaan, zijn behoudens eenige uitzonderingen alle geaccepteerd. En voor zoover nadien nog gerechtvaardigde wenschen van onzen kant naar voren wer den gebracht, is men daaraan steeds zoo veel mogelijk tegemoet gekomen. De uitzonderingen, waarop wij hier doelen, betreffen het niet voldoen aan ons verzoek een gelegenheid te scheppen om b.v. onder de colonnades van het paleis aan het Noordeinde te filmen, en een slot-opname van de Koninklijke Familie te mogen maken. Dientengevolge kon b.v. het Prinselijk paar niet van nabij worden gefilmd. Overigens mogen wij zeer tevreden zijn en kan wor den vastgesteld, dat de getroffen regeling het prestige van den Bond bij de autoriteiten versterkt heeft. Dit laatste is mede te dan ken aan het correcte gedrag van de operateurs. Wat de regeling zelve betreft, zij vermeld, dat langs de route, welke door den bruids stoet zou worden gevolgd, een 12-tal punten zijn gekozen, vanwaar de stoet op de meest gunstige wijze onder het bereik der lenzen kon komen. Op verschillende punten werden bovendien in samen werking met de Nederlandsche Illustratiepers speciale stellages gebouwd. Op deze wijze hebben een 50-tal operateurs uit binnen- en buitenland zich naar behooren kunnen kwijten van hun uiterst moeilijke en verantwoordelijke taak. Met waardeering zij er nog gewag van gemaakt, dat toestemming werd verleend tot verfilming van de plechtigheid in de kerk. Voor de zeer welwil lende medewerking van de zijde der Haagsche autoriteiten heeft het Hoofdbestuur zijn bijzondere erkentelijkheid betuigd. Niet in het minst echter geldt onze voldoening de resultaten, welke tenslotte zijn verkregen. Zonder uitzondering zagen de op namen er behoorlijk uit en veelal waren zij gemonteerd tot een uitstekend geheel, dat, hetzij het in Nederland dan wel elders in de wereld werd vertoond, een indrukwekkend beeld bood van de Vorstelijke Plechtigheden. Ook de service van de onder nemingen, die de verfilming hadden te verzorgen, liet niets te wen schen over. Denzelfden middag nog liepen om 3 uur reeds de eerste opnamen in de Haagsche theaters en den zelfden avond werden de actualiteiten vertoond in de voornaamste theaters tot in de uithoe ken van ons land. Door de getroffen regeling heeft men outsiders kunnen weren, behoudens dat aan eenige smalfilmclubs gelegen heid moest worden gegeven te filmen. De resultaten hiervan zijn 89

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 89