echter zonder beteekenis geweest. Een bepaalde instelling heeft men moeten toelaten, wier operateur de film ten eigen behoeve heeft aangewend. Wij hebben hierop de aandacht van den Hoofd commissaris van Politie te 's-Gravenhage gevestigd en er tege lijkertijd op gewezen, hoe gevaarlijk het is, dergelijke filmkaarten aan buitenstaanders uit te reiken. Doorlatingsbewijzen voor filmoperateurs Uit het vorenstaande valt op te maken, hoe belangrijk het dezer zijds moet worden geacht, dat met den Hoofdcommissaris van Politie te Amsterdam een regeling kon worden getroffen, volgens welke aan filmoperateurs voortaan slechts doorlatingsbewijzen zul len worden uitgereikt, na ingewonnen advies van den Nederland- schen Bioscoop-Bond. Krachtens de getroffen regeling zullen deze doorlatingsbewijzen slechts onder bepaalde voorwaarden worden verstrekt aan personen, die verbonden zijn aan ondernemingen, die algemeen bekend staan als zich te belasten met het maken van filmopnamen, dan wel aan personen, die een beroep of gewoonte maken van het vervaardigen van films, wat de laatsten betreft, zoowel om deze in eigen inrichtingen te vertoonen als om deze aan anderen te leveren. Indien voor het maken van filmopnamen het medenemen van grootere toestellen noodzakelijk is, mag de houder van een dergelijk doorlatingsbewijs worden vergezeld door een helper. Dit doorlatingsbewijs is tevens geldig te Groningen, 's-Gra venhage, Rotterdam, Utrecht en Haarlem, terwijl omgekeerd een dergelijk bewijs, afgegeven door de politie in de genoemde plaatsen, ook hier ter stede van kracht is. Na gepleegd overleg is tevens overeengekomen, dat bij officieele bezoeken van leden van het Koninklijk Huis aan Amsterdam of een der meergenoemde gemeenten aan eenige filmoperateurs bij zondere faciliteiten zullen worden verleend. Hiermede is beoogd eenerzijds de leden van het Koninklijk Huis te vrijwaren tegen overlast van de zijde der operateurs, en anderzijds aan de ver tegenwoordigers der filmindustrie een goede gelegenheid te ver schaffen om op rustige, weinig opvallende wijze hun werk te verrichten. De betreffende operateurs zullen worden aangewezen door den Nederlandschen Bioscoop-Bond, en ontvangen voor het uitoefenen van hun beroep aan het Hoofdbureau van Politie een speciale oranje-kleurige kaart. 90

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 90