Uniforme veiligheidsvoorschriften voor bioscopen In de plaats van den heer D. Hamburger Jr., die als zoodanig had bedankt, heeft het Hoofdbestuur als zijn vertegenwoordiger in de Film- en Décorcommissie der Koninklijke Nederlandsche Brand weer-Vereeniging aangewezen den heer W. K. G. van Royen. De heer Van Royen heeft alszoodanig een onderhoud gehad met den Voorzitter van de Film- en Décor-Commissie, den heer G. Gor dijn, commandant van de Brandweer te Amsterdam inzake een door dezen laatste ingediend ontwerp veiligheidsvoorschriften voor schouwburgen en bioscopen. Aan dit onderhoud werd tevens deel genomen door den Bondsdirecteur. Dezerzijds was men n.1. tot de conclusie gekomen, dat, hoeveel waardeering men overigens ook had voor den in verband met het concipieeren van dit ontwerp verrichten arbeid, het betreffende ontwerp voor het meerendeel absoluut onaanvaardbaar moest wor den geacht en zelfs niet als leiddraad zou kunnen dienen voor de Gemeentebesturen bij de vaststelling van voorwaarden, waaraan zal moeten worden voldaan bij den bouw van bioscopen. Wij wenschten het vraagstuk der veiligheidsvoorschriften veel eenvoudiger te zien opgelost dan in vorenbedoeld ontwerp was voorgesteld. Zoo is dezerzijds aan de Brandweer-Vereeniging in overweging gegeven om, voor zoover het de bioscopen betreft, aan de Regeering te adviseeren, een circulaire samen te stellen, waarbij aan de Gemeentebesturen dringend in overweging wordt gegeven om bij het ontwerpen van verordeningen, regelende de voorschrif ten betreffende de veiligheid in bioscopen, eenige algemeene richt lijnen in acht te nemen. Daarbij is voorop gesteld de eisch, dat het daar naartoe zal worden geleid, dat uniforme voorschriften worden vastgesteld, geldende voor alle bioscopen en alle localiteiten, waar films ter vertooning worden gebracht, ongeacht haar breedte formaat. Aan deze uniforme voorschriften zou dan naar onze meening, als hoofdbeginsel ten grondslag moeten liggen, dat films uitsluitend mogen worden geprojecteerd met een apparaat, dat staat opgesteld in een door Burgemeester en Wethouders goedgekeurde cabine. Dat wil dus zeggen, dat er een verbod zou moeten komen om film apparaten in de toeschouwersruimte te doen functionneeren. Over vorenbedoeld schema zal nader in de film- en Décor-Com missie van gedachten worden gewisseld. 91

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 91