In zijn vergadering van Maandag, 22 December 1937, verkoos de Afdeelingsraad in de vacature van den heer S. J. Kinsbergen, die lid van het Hoofdbestuur was geworden en als zoodanig geen lid van den Afdeelingsraad meer kon zijn, als Voorzitter den heer R. Uges Jr. te Rotterdam en als Vice-Voorzitter den heer A. P. du Mée te Amsterdam, terwijl door de Afdeeling Den Haag de heer D. Siem Jr. te s-Gravenhage als lid van den Afdeelingsraad werd aangewezen. Zij nog vermeld, dat het Hoofdbestuur uit hartelijke sympathie jegens de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders deze Afdeeling bij gelegenheid van haar 15-jarig bestaan op Maandag, 13 December, een receptie heeft aangeboden in het Carlton Hotel te Amsterdam. Herdenkings-Commissie 20-jarig bestaan Met het oog op de herdenking van het twintig jarig bestaan van den Bond heeft het Hoofdbestuur in zijn vergadering van 12 Octo- ber een Commissie samengesteld, welke tot taak kreeg de noodige voorstellen voor deze herdenking te ontwerpen. Tot leden van deze commissie werden benoemd de heeren W. Mullens, Voorzitter, A. H. Boekraad, P. Burbach, H. Ehrlich, G. M. Th. Gielisse, J. I. Paerl, Ch. Peereboom en R. Uges Jr., leden. Aan het eind van het jaar had deze commissie reeds eenige ver gaderingen gehouden en wij hopen over de gelukkige resultaten van haren arbeid, die tot het jaar 1938 behooren, in een volgend verslag meer uitvoerig mededeeling te doen. Stichting Bio-Vacantie-Oord Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Stichting Bio- Vacantie-Oord is van Bondswege een bedrag beschikbaar gesteld voor de bestrijding van de kosten, verbonden aan het nemen van spaarbankboekjes, welke als een jubileumgeschenk aan de in Rus senduin verzorgde kinderen zijn uitgereikt. Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten Met het Bestuur van deze Vereeniging heeft het Hoofdbestuur verschillende malen geconfereerd over kwesties, die de belangen van beide organisaties raken. Daarbij is o.a. van gedachten gewis seld over het in te nemen standpunt ten opzichte van de z.g. K.L.M.- 93

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 93