plicht is de film op dien en dien dag te vertoonen of ter ver tooning te leveren. Eveneens komt het voor, dat er vorderingen bij de Commissie worden ingesteld zonder behoorlijke omschrij ving van de geschilpunten. Sommige leden schijnen in de ver onderstelling te verkeeren, dat er niets anders behoeft te worden gedaan dan een briefje aan de Commissie van Geschillen te zenden met een opgave van het bedrag, dat zij willen vorderen, voor de motiveering waarvan zij dan verwijzen naar de correspondentie, die tusschen partijen is gevoerd. Er zij nogmaals op gewezen, dat elk request, waarbij een geschil wordt aanhangig gemaakt, een op gave moet bevatten Ie. van de namen en woonplaatsen van par tijen, 2e. een duidelijke omschrijving van het geschil, d.w.z. van de geschilpunten en wat daarmede verband houdt en 3e. van hetgeen geëischt wordt. Aan de requesten, waarbij de geschillen worden aanhangig gemaakt, moeten worden toegevoegd de origineele bescheiden (contracten, correspondentie, enz. op het geschil be trekking hebbende), benevens een bedrag van ƒ25.in contanten ter waarborging van de arbitragekosten. Acht men een uitspraak in eenig geschil zoo urgent, dat een spoed-behan deling is vereischt. dan moet onmiddellijk in den aan hef van het request duidelijk uitkomen, dat men een spoedgeschil wenscht aanhangig te maken. Het spreekt van zelf. dat de Com missie van Geschillen zich overigens het recht voorbehoudt zelf te beoordeelen, welke geschillen van spoedeischenden aard zijn. Raad van Beroep De Raad van Beroep was voor de zitting-periode 19371938 als volgt samengesteld: Voorzitter: de heer W. Mullens. Plaatsvervangend Voorzitter: de heer E. de Hoop Azn. Eerste Kamer: de heeren P. R. van Duinen, L. Groen, W. P. Peters en M. P. M. Vermin. Tweede Kamer: de heeren Ch. van Biene, I. Cohen Barn- stijn, R. Minden en S. Zondervan. Voor de periode 1938/1939 heeft het Hoofdbestuur in zijn vergadering van 2 Mei tot leden van den Raad van Beroep be noemd de heeren: W. Mullens, te 's-Gravenhage, tot lid-Voor- 107

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 108